Більшість громадян України, які виїхали за кордон, повністю або частково задоволені життям у європейських країнах. Про це свідчать результати опитування КМІС, передає "Дивогляд".
Експерти Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) провели опитування серед 801 респондента віком 18 років і старше, що виїхали з України після 24 лютого 2022 року і нині проживають у Німеччині, Польщі та Чехії.
Більшість опитаних громадян (66%) розповіли, що повністю або частково задоволені життям у ЄС. Водночас, частка українців, незадоволених умовами життя закордоном, становить 26%. Серед них додому планує повернутися лише половина. Соціологи вважають, що "зазначена оцінка скоріш є оптимістичним сценарієм у поточних умовах".
За словами експертів, приблизно 7% біженців вже отримали громадянство іншої країни, а ще 12% подали відповідні документи та чекають на схвальне рішення щодо громадянства.
Майже 45% біженців ще не подавали документи, але загалом хотіли би отримати громадянство іншої країни. Орієнтовно 34% біженців не планують отримувати інше громадянство.
Читайте також: У Німеччині спростили процедуру отримання громадянства – українські біженці можуть отримати паспорт менше, ніж за рік
- За яких умов українці можуть повернутися додому?
Результати опитування КМІС продемонстрували, що серед умов, за яких біженці гіпотетично повернулися би назад в Україну виділяють:
- нормальну роботу критичної інфраструктури (34%);
- безпеку (34%);
- житлове питання (26%);
- завершення бойових дій (26%);
- можливість знайти роботу (16%);
- умови для дітей відвідувати школу/садок (13%).
Дослідження було проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення громадської організації Центр стратегічних комунікацій Форум. Опитування українських біженців відбувалося у період з 20 по 26 квітня 2024 року.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що 88% біженців хочуть залишитися у Польщі ще на пів року, але в майбутньому 70% планують повернутися в Україну.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.