Українські біологи з "Академіка Вернадського" зробили важливе відкриття – чому вони занепокоєні (фото)

flickr.com

Науковці зафіксували факт появи нового виду рослин на околицях станції

Українські вчені-біологи з арктичної станції "Академік Вернадський" знайшли унікальну рослину і передбачили кліматичні зміни, передає "Дивогляд" із посиланням на Національний арктичний науковий центр

Повідомляється, що першим цю дивовижну рослину виявив член сезонної експедиції, керівник відділу біології та екології НАНЦ Іван Парнікоза, на північно-східному мисі острова Дарбу. Ідеться про нетипову для Антарктики рослину "печіночник маршанція південна" (Marchantia berteroana).

За словами знавців, ще у 1980-х роках учасники британської експедиції вивчали у цій місцевості рідкісні види мохів. Тоді вчені детально описали особливості рослин цієї локації, але вони нічого не згадали про нововиявленого "печіночника".

"Іван Парнікоза якраз відшукав вказані види, але яким же було його здивування, коли поруч з ними вчений виявив великі зелені площі нового виду. Британські дослідники, вивчаючи ці скелі, просто не могли його не помітити", – йдеться у дописі.

Таким чином, українські науковці з "Академіка Вернадського" зафіксували факт появи нового виду рослин на околицях станції. Пізніше "печіночники" виявили і на острові Буг. 

Фахівці акцентують особливу увагу на тому, що "печіночники" – дуже теплолюбні рослини, а отже їхню появу біля станції можна вважати доказом наближення глобального потепління до регіону.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що полярники зі станції "Академік Вернадський" показали неймовірні пейзажі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.



ПРОКОМЕНТУЙТЕ