вв 112.ua

Порошенко порівняв Донбас із Судетами: "Нам не треба пояснювати, що це таке"

  Дуже багато спільного у подіях в Європі кінця 1930-х років - і теперішніх в Україні.

  Про це в ході урочистого засідання парламенту заявив Президент України Петро Порошенко.

  "Наша країна, проти якої здійснюється військова агресія, дуже цінує мир, який тривав на континенті майже 70 років. Як сказав би Довженко, Україна знову у вогні. Дуже багато спільного у подіях в Європі кінця 1930-х років -  і тепер. Тому що Україна, яка не була тоді державою де-факто, стала членом антигітлерівської коаліції, а українці - народом-переможцем. Але остаточне звільнення України від радянсько-російської пропаганди дозволяє нам оцінити минуле, і зробити висновки на майбутнє", - каже Порошенко.

  За його словами, для України Друга світова війна почалась з загибелі Карпатської України, яка виникла після захоплення нацистами Чехословаччини у 1939 році.

  "Слід оцінити ці події в нашій, українській системі координат. Для нас, українців, тодішні постріли в тій Світовій війні пролунали в березні 1939-го року на Закарпатті. Короткочасна поява та загибель Закарпатської України стали передвісником краху політики задобрювання агресора. Не треба нам пояснювати, що таке окупація Судетів – у нас є свої дві області, Донецька і Луганська. Нам не треба нагадувати, що таке Аншлюс Австрії – ми засвоїли це на прикладі Криму", - каже Порошенко.

  Попередній матеріал
  Київську "Батьківщину-матір" прикрасили вінком з маків
  Наступний матеріал
  Джон Керрі привітав Євросоюз з Днем Європи
  Теги:
  Loading...

  Майбутнє повоєнної Європи нині вирішується в Україні - Порошенко

  Порошенко зустрінеться у Польщі з Коморовським і Пан Гі Муном

  Порошенко підписав указ про демобілізацію тих, кого було призвано до лав армії рік тому

  Трьох бійців ЗСУ звільнено з полону - Порошенко