Facebook / Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Волонтери допомогли воїну АТО врятувати поранені ноги від ампутації

Після року боротьби за власні ноги боєць здобув перемогу завдяки біотех-реабілітації.

Сьогодні Віталій Григор’єв вже вдома, чекає на свій час наново навчатись ходити, пишуть волонтери "Народного проекту". З часу фатального бою минув уже майже рік.

Півтора року тому він пішов захищати Батьківщину: "Я – доброволець. І всі, хто служив в 6 роті 2 батальйону 93-ї бригади – всі вихідці з батальйону "Донбас". Нас 150 чоловік перейшли. З нас була зроблена рота добровольців".

В січні 2015 під час штурму ДАП, бійці намагались здійснити прорив. Перед батальйоном поставили завдання захопити монастир, який окупанти перетворили на укріпрайон. Терористи зміцнились досить добре, користуючись перемир’ям. Розвідка 93-ї бригади неодноразово звертала на це увагу. За місяць до штурму бійці повідомили Генштаб про укріплення противника, але там наказали штурмувати.

"Коли ми підійшли – на нас чекали. За весь час існування аеропорту, це мабуть був найзапекліший бій. Вони розуміли, що ми йдемо на прорив, тому кинули всі свої сили, щоб не дати нам цього зробити. Був щільний мінометний обстріл, працювали снайпери з їх боку. А в нас були недосвідчені хлопці на танках…", – згадує боєць.

Під час штурму Віталія та ще 12 воїнів накрило вибухом снаряда. Під вогнем їх на БМП вивезли з бою до метеостанції: "Туди звезли всіх поранених. Терористи про це знали – бачили нас, й почали накривати станцію. Нас повезли далі, до парамедиків "Правого сектору", дівчата надали допомогу… Далі вже всіх розвели по різних лікарнях…"

Facebook / Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Раніше Віталій Григор’єв намагався лікуватись в різних клініках, всюди ставили діагноз "ампутація обох ніг". Він відчував власні ноги живими, на операцію згоди не дав. Дивом дізнався про клініку Ilаya і про сучасну біотехнологію збереження кінцівок просто напередодні ампутації.

За допомогою небайдужих людей волонтерам вдалось зібрати левову частку коштів на лікування. Сучасною біотехнологічною методикою обидві ноги вдалось врятувати.

Зі слів Віталія, державні лікарні намагаються не віддавати своїх хворих військових, щоб приховати свої недоліки. Поранених волонтерам доводиться майже виривати з чіпких обіймів недосвідчених лікарів. Багато бійців навіть не знають про сучасні методи лікування. "Нашій медицині набагато простіше ампутувати кінцівку, ніж намагатись вилікувати її", – кажуть активісти.

Задля того, щоб люди не боялись звертатись за консультацією до наших волонтерів, або в лікарню напряму, Віталій відверто розповідає свою історію. А після одужання він обов’язково повернеться в свою 6 роту, адже війна не закінчилась і досвідчені хлопці мають передавати свої знання новим мобілізованим.

Попередній матеріал
У МЗС пояснили, що потрібно буде українцям для поїздки в ЄС після скасування віз
Наступний матеріал
Михайло Фоменко лишається головним тренером національної збірної України з футболу
Теги:
Loading...