5.ua

В Одесі встановлюють біонічні протези для поранених бійців АТО

В Одесі почали встановлювати біонічні протези бійцям, які втратили кінцівки у боях на Сході.

Зовні механічна рука вкрита силіконом тілесного кольору, а всередині - металева конструкція.

Військовослужбовець 28-ї механізованої бригади Сергій Воропай уже кілька днів тестує свій новий біопротез. Праву руку чоловік втратив навесні під час боїв за Мар'їнку. Тепер призвичаюється жити з її замінником.

Вартість такого протезу - майже 690 тисяч гривень. Гроші на його виготовлення надала держава. Виробники гарантують, що він прослужить щонайменше 10 років.

Сергій Воропай сподівається, що з такою рукою зможе займатися на рідній Херсонщині сільським господарством. Турецькі інженери, які консультують українських фахівців при виготовленні таких протезів, запевняють: вони дозволяють навіть керувати транспортом.

"Спеціальні сенсори на механічному протезі отримують сигнал від мозку. Мікропроцесор обробляє інформацію, а потім електродвигун рухає пальцями чи повертає руку. Рухи протезу практично ідентичні рухам живої руки", - розповів технік-протезист Айхан Г'юндогу.

В одеському протезно-ортопедичному центрі на свої протези зараз очікують 11 військовослужбовців. Лікарі обіцяють, що виготовлять їх усі до кінця року.

Попередній матеріал
Протягом ночі терористи 13 разів відкривали вогонь по позиціях сил АТО – штаб
Наступний матеріал
У Берліні створять центри та притулки для біженців, які не планують залишатися у Німеччині
Теги:
Loading...