5.ua

У Львові проходить реабілітацію 25-річний боєць ЗСУ Руслан Філіпсонов - він мріє знову ходити

Близькі Руслана просять допомогти зібрати кошти на лікування.

20 серпня 2014 року поблизу Луганська 25-річний Руслан Філіпсонов, військовослужбовець 24-ї механізованої бригади ЗСУ, був тяжко поранений, коли витягав побратимів з-під обстрілу ворога. Відтоді чоловік переніс майже 50 операцій, двічі пережив стан клінічної смерті. Тепер проходить реабілітацію у Львівському військовому шпиталі і мріє про час, коли знову зможе ходити. 

Двічі на день по кілька годин Руслан займається у тренажерному залі шпиталю з фахівцем з фізичної реабілітації. Валерій Хуторський, реабілітолог, говорить: "Зараз займаємося ногами. Підтримуємо силу м'язових ніг. Ну і крім того загальні вправи".

Трохи більше тижня тому боєць повернувся з Австрії. У Відні бійцю провели чергову шестигодинну операцію на стопах ніг. Руслан зауважує: "Ювелірну роботу зробили. Стаю людиною". Чоловік згадує: "Був масовий артобстріл наших позицій, де горіло все, дійсно відчувалося, що це як пекло. І після артобстрілів ще пішли прориви танків... Градом злило. Всю ударну силу забрав на себе. Після цього вже і мене забрали". За цей подвиг згодом отримав орден Богдана Хмельницького.

Опритомнів хлопець уже в лікарні. Дев'ять місяців пролежав у ліжку. Філіпсонов говорить: "У мене наскрізне поранення черевної порожнини. Обох стоп. Розтрощена права рука. Пробита права легеня була. Кишечника практично немає. Але медицина, як кажуть, робить дива". Руслан зізнається, жодної миті не втрачав надії на одужання. У боротьбі за життя найбільшою підтримкою для нього були рідні. Тепер хлопець каже, хоче бути прикладом незламності для інших військових.

Уже за два місяці Руслан Філіпсонов має почати ходити – йому знімуть гіпс. А потім ще одна операція в Австрії. Хлопець сподівається, що грошима на її проведення допоможуть благодійники.

Марічка Кужик, "5 канал"

Кошти можна переказати за такими реквізитами:

Приватбанк 5168742019770258 - гривня,

На ім'я Філіпсонової Катерини Іванівни.

Попередній матеріал
Поблизу Щастя викрито схованку зі зброєю та вибухівкою - поруч було встановлено "розтяжку"
Наступний матеріал
Терористи активізували обстріли позицій сил АТО вздовж лінії розмежування - штаб
Теги:
Loading...