Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Пораненим бійцям АТО – добровольцю та артилеристу – потрібна допомога, щоб знову могти ходити

Волонтери збирають кошти на біотех-реабілітацію двох поранених воїнів 19-ти та 44-х років – які зазнали важких травм кінцівок.

Активісти "Народного проекту – Всеукраїнського центру волонтерів" збирають кошти на реабілітацію двох воїнів АТО – добровольця і солдата ЗСУ. Один із них – 19-річний Ігор (позивний "Шульц"), львівянин, студент другого курсу Опольського Університету (Польща). Приїхавши в Україну на літні канікули 2015 року, прийняв рішення вступити до добровольчого батальйону "ОУН".

Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Був поранений 13 вересня 2015 року на передовій у селі Піски неподалік Донецького аеропорту, виконуючи бойове завдання у складі групи швидкого реагування. Він зазнав вогнепально-осколкового поранення – підірвався на двох ворожих розтяжках за 300 метрів від позицій супротивника. Отримав багато осколкових ран – були посічені права рука та нога. Опинившись у скрутному становищі, разом із двома пораненими побратимами прийняв рішення підірватись на власній гранаті, щоб не потрапити в неволю до ворога. На щастя, усі троє були вдало евакуйовані бійцями "ОУН" та 93-ї бригади ЗСУ.

Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Першу медичну допомогу отримав у населеному пункті Селідове, звідки був відправлений гвинтокрилом до військового шпиталю Дніпропетровська. Тут йому провели перші операції із усунення загрози життю та ампутації правої ноги, згодом продовжив лікування в Одеському військовому шпиталі. В даний момент кістка правої гомілки бійця зростається неправильно, виникли ускладнення, які є прямою загрозою для пересування.

Другий воїн – 44-річний Володимир з Мостиського району Львівщини, до війни ким тільки не працював – і вчителем, і слюсарем, і будівельником. У нього дружина та 15-річний син, а зараз на плечах бійця ще догляд за матір’ю, у якої під час майданівських та військових подій через сильне хвилювання дуже погіршилося здоров’я.

Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

До АТО чоловік приєднався у вересні 2014 року у складі 72-ї Білоцерківської бригади, яка базувалася під Старогнатівкою на Донеччині. Був травмований 16 січня 2014 року. Під час зміни позицій бійців САУ, у якій знаходився Володимир, через погану видимість потрапила у яр. Крім Володимира, травми отримали і три його побратими. Володимира зі струсом мозку та травмами ноги доставили у Волноваху, потім – у Дніпропетровськ, а операцію на шийці стегна виконали вже в Одесі у 2015 році. Бійцю вправили кістку та зафіксували за допомогою гвинтів, проте за рік зрощення не відбулося, а у місці перелому сформувався несправжній суглоб. У таких випадках традиційна медицина застосовує лише ендопротезування.

Народний проект - Всеукраїнський центр волонтерів

Зараз відновити функції ніг і повернути обом воїнам можливість ходити на своїх двох може лише соціальний проект "Біотех-реабілітація поранених", кажуть у народному проекті. Лікарі готові відновити кістки та повернути бійців до повноцінного життя. Подробиці про те, як допомогти воїнам можна дізнатись на сайті волонтерського центру (сторінки Ігоря та Володимира).

Нагадаємо, станом на осінь минулого року волонтери "Народного проекту" допомогли врятувати від ампутації ноги чи руки 35 українських бійців - це підсумок року роботи соціального проекту "Біотех-реабілітація поранених".

Попередній матеріал
В Англії вперше за 40 років страйкують молодші лікарі
Наступний матеріал
В Одесі горить фітнес-центр, де тренувалися патрульні
Теги:
Loading...