5.ua

Пораненому добровольцю батальйону "Айдар" потрібна допомога

  Кошти на протезування і реабілітацію потрібні пораненому айдарівцю В’ячеславу Буйновському. Добровольцю поблизу міста Щастя гранатою відірвало руку та ногу. Нині він перебуває у Київському головному військово-медичному шпиталі. Протези коштуватимуть щонайменше кількадесят тисяч євро, у родини пораненого таких грошей немає.

  Відділення невідкладної хірургії, обклеєна дитячими малюнками 12-а палата. В'ячеславу Буйновському зробили уже четверту операцію. Боєць зазнав численних травм другого вересня, коли на блокпост біля міста Щастя напали терористи.

  Воїн розповів: "Пока я перезаряжался, возле меня приземлилась граната. Я ещё успел её сантиметров на 80 от себя откатить, и взрыв произошёл. Боли как таковой не было, только шок. Насчёт ноги – сразупонял, что её не будет. Потому что когда посмотрел – ногалежала рядом".

  Руку ампутували вже у лікарні. Айдарівець розповідає: в очі смерті дивився не раз. На його рахунку – боїза Металіст, Горлівку, Лутугіне, Хрящувате, Щастя.

  "Случай был – возлеменя "Град" метрах в 5 разорвался. Сантиметров на 15-20 підкинло від землі, гупнуло назад. Посмотрел – живойи быстренько, быстренько – вокопчик побіг" – ділиться В’ячеслав Буйновський.

  Доглядати пораненого з містечка Кролевця на Сумщині приїхала мати. Заради сина – покинула роботу. Наскільки серйозне у нього поранення дізналася лише в Києві.

  Але В’ячеслав уже потроху робить гімнастику, і на візку, який подарували волонтери, виїздить на прогулянки.

  Лікарі кажуть: ще кілька місяців – і айдарівця можна буде виписувати. Попереду в бійця – реабілітація і протезування. Родина вже шукає кошти. Лише один протез руки вартує 15 тисяч євро.

  Волонтер Надія Мельченко пояснює: "Гроші – це дуже необхідно, тому що йому буде потрібна реабілітація така суттєва, і протезування. Протезування найкраще, як усі відмічають, це використання німецьких протезів. Але дуже недешево коштує".

  А мати пораненого мріє про будинок для сина у рідному місті на Сумщині – щоб "про ці пандуси не думати".

  В’ячеслав Буйновський тим часом навчається роботі з комп’ютером. Раніше він працював автомобільним майстром, тепер роздумує над тим, який новий посильний фах опанувати.

  "Главное – не падать духом", – підсумовує герой.

  Попередній матеріал
  У Києві вимагали люстрації керівництва Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
  Наступний матеріал
  УДО сформує власний спецбатальйон для дій на Донбасі
  Теги:
  Loading...