vk.com / Рома Лось

Дипломати намагаються повернути в Україну бійця АТО, який перебуває в комі у грецькій лікарні

  Для перевезення на Батьківщину важкохворого добровольця батальйону "Чернігів" Романа Лося необхідно 15 тисяч євро

  Українське посольство в Греції шукає кошти для транспортування в Україну спеціалізованим літаком старшого сержанта МВС Романа Лося, який впав в кому під час операції в афінській лікарні. Для цього необхідно зібрати 15 тисяч євро, повідомили волонтери групи "Українська допомога в Греції" на своїй сторінці у Facebook із посиланням на представника відомства. 

  "Наразі Посольство, крім роботи з державними органами Греції, веде пошуки організацій/осіб, які б могли забезпечити фінансово цю послугу", - поінформувало дипломатичне представництво у своєму листі-зверненні до Ініціативної групи українців у Греції. 

  У свою чергу, українська громада заявляє, що вже протягом трьох місяців звертається до посольства із проханням допомогти добровольцю. Вони наполягають, що це питання потребує негайного вирішення. Утім дипломати зазначають, що транспортування є високозатратним, тож вирішення цієї проблеми потребує часу.

  Відомство також запевнило, що їхні працівники несуть щоденне чергування в лікарні і постійно спілкуються із медиками: "На підставі медичної інформації Посольство щотижня інформує керівництво МВС України, Нацгвардії України, МЗС України, Мінсоцполітики, місію України в НАТО, народного депутата України О.Богомолець та відповідні органи Грецької Республіки (МЗС, Міннацоборони, Міністерство охорони здоров'я) в контексті їхньої компетенції".

  За інформацією українських волонтерів у Греції, стан чоловіка може суттєво погіршитися, якщо його не відправлять на реабілітацію найближчим часом: "За словами лікаря п. Аламаноса та інших лікарів відділення, тривале перебування тяжко хворого в одному місці не тільки не сприяє одужанню, а навпаки є небезпечним для його здоров'я".

  Нагадаємо, що доброволець із батальйону "Чернігів" Роман Лось потрапив на реабілітацію у Грецію в травні минулого року. Через серйозну травму ноги його вирішили прооперувати, однак після цього боєць не зміг повернутися до тями.

  Його дружина Ірина в інтерв’ю 5.ua розповіла, що її чоловік уже сім місяців перебуває в несвідомому стані. Бійцю АТО терміново необхідна реабілітація, однак сім'я не має коштів ані на реабілітацію, ані на транспортування Романа додому.

  Зазначимо, що питанням перевезення важкохворого бійця АТО доручено опікуватися Міністерству соціальної політики. 

  Попередній матеріал
  Полозов до судді у справі Савченко: У вас є можливість виправити помилки і зупинити вакханалію беззаконня
  Наступний матеріал
  Біженці вигадали новий спосіб протесту проти знесення табору в Кале - зашили собі роти
  Теги:
  Loading...

  Хвора на гостре ураження нирок дівчинка потребує термінової допомоги

  Волонтер-медик Яна Зінкевич потребує допомоги для невідкладної реабілітації в Ізраїлі

  У мережі запрацював портал перевірених ініціатив допомоги бійцям АТО

  Поранений російським снайпером доброволець потребує негайної допомоги

  Тяжкопоранений боєць АТО потребує допомоги

  5 канал - трансляція наживо