фото visnyk.lutsk.ua

Бійцю 51-ї механізованої бригади потрібна допомога, щоб відновити зір

Поранений боєць 51-ї механізованої бригади Василь Кропива має шанс на повернення зору

Після поранення на Донбасі у травні 2014 року він вже майже два роки у цілковитій темряві. Урятували його можуть сербські офтальмологи, утім, на операцію потрібно чимало грошей, яких у родини військовослужбовця немає.

Василь Кропива - один із перших захисників, які навесні 2014 року вирушили обороняти Україну на Схід. Війна для нього завершилася за лічені дні. 22 травня загін військовослужбовців 51-ї механізованої обстріляли російські терористи. Тоді загинуло 18 бійців, сам Василь Кропива опинився за крок від смерті.

"Ми стояли на блокпосту під Волновахою. Після приїзду місцеве населення, як-то кажуть, не сприйняло нас там - крики, і все інше. Ми вночі лягли спати, і о 4:30 нас почали обстрілювати", - розповів боєць.

Осколками 24-річному бійцеві поранило руки та ноги. Але найбільше постраждали очі: одне хлопець втратив, інше - ледь-ледь реагує на світло.

фото visnyk.lutsk.ua

"У Василя є наслідок вибухової травми, у лівому оці відсутній зір і субатрофія, у правому оці є стан після проведених у декілька етапів операцій у клініці Філатова. На сьогодні є відсутність кришталика, відсутність райдужки, є прилягання сітківки і правильна проекція світла. Тому ми можемо говорити, що пацієнт потребує реконструктивної операції. Звичайно, шанс є", - зазначила головний лікар офтальмологічної клініки Тетяна Єремєєва.

Василь Кропива побував на обстеженнях в Одесі та Києві, і тамтешні офтальмологи виявились безсилими йому допомогти. Спробувати повернути зір обіцяють сербські фахівці.

"Подивився професор і сказав, що в Сербії спробують це зробити. Так як нам казали, що бувають випадки, що люди читають після таких травм. Це переважно в шахтарів такі травми були", - говорить Василь.

На складну операцію потрібні чималі кошти, яких у родини військового немає.

фото visnyk.lutsk.ua

"Операція сама вартує 4900 євро, а замовити ще рогівку, треба було наперед переказати ще 1,5 тис. євро. Треба їхати в Київ, з Києва в Німеччину, а з Німеччини аж туди вже в Белград з пересадкою, то 9400 грн на одного", -  говорить мама бійця Любов Кропива.

Василя Кропиву чекають у Сербії уже 9 лютого. До того часу родина пораненого військовослужбовця сподівається назбирати потрібні кошти, які допоможуть Василю повернути зір.

Андрій Гнатюк, Луцьк, "5 канал".

Кошти можна переказати за такими реквізитами:

Приватбанк 4731 2171 1284 1752 на ім'я Василя Андрійовича Кропиви,

або на картку 4149 4978 2391 7515 на ім'я Любові Степанівни Кропиви.

Попередній матеріал
Посли дружніх Україні держав відреагували на відставку Абромавичуса
Наступний матеріал
У Харкові перейменували ще 48 вулиць і п'ять адміністративних районів міста
Теги:
Loading...

Пораненим бійцям АТО – добровольцю та артилеристу – потрібна допомога, щоб знову могти ходити

Як волонтери заохочували киян стати донорами крові

Волонтери допомогли воїну АТО врятувати поранені ноги від ампутації

Волонтери допомогли врятувати 15 життів після боїв у Волноваському районі – координатор "Повернись живим"