Twitter / Радио Свобода

У Європарламенті закликають ввести санкції проти РФ через суд над Савченко

  Надію Савченко мають звільнити й повернути в Україну якнайшвидше, інакше ЄС повинен ввести політичні й економічні санкції

  У Європарламенті закликають увести проти Російської Федерації політичні й економічні санкції з огляду на порушення міжнародного права та через "радянське" судочинство у справі Надії Савченко. Про це сказано в заяві політичної групи у Європарламенті Альянсу лібералів і демократів за Європу, повідомляє "Укрінформ".

  "Викрадення Надії Савченко на території її країни нелегальними російськими силами є ганебним і кричущим порушенням міжнародного права. Нині вона нелегально піддається кримінальному переслідуванню у рамках політичного процесу. Надія Савченко повинна бути якнайшвидше звільнена і повернута до України. В іншому випадку ЄС повинен увести політичні та економічні санкції, щоб Росія зрозуміла, що міжнародне співтовариство не приймає таку радянську поведінку", - наголосив представник європейських лібералів Ганс ван Баален.

  Водночас депутат Петрас Ауштревічус наголосив, що "так зване російське судочинство є цинічним". "Метою є публічно принизити Надію, яка стала символом боротьби України за свободу. Росія прагне використати її справу, щоб залякати інших синів і дочок України, які захищають свою державність", - наголосив Ауштревічус, який є головою групи друзів європейської України в ЄП.

  Нагадаємо, 3 березня суд у російському Донецьку не надав Надії Савченко останнє слово, призначивши наступне засідання на 9 березня. У відповідь на це українка оголосила про початок сухого голодування. 

  Попередній матеріал
  Краснову висунули звинувачення в державній зраді
  Наступний матеріал
  Ключовий свідок у справі щодо заворушень 2 травня в Одесі відмовився давати свідчення
  Теги:
  Loading...

  Полозов до судді у справі Савченко: У вас є можливість виправити помилки і зупинити вакханалію беззаконня

  "Мене оббрехали прокурори, а ви не даєте мені захищатись в останній день" - суд над Надією Савченко добігає кінця

  Російська прокуратура просить присудити Савченко 23 роки колонії

  Адвокат оприлюднив запис виступу Савченко на дебатах у суді