gazetavv.com

Турчинов просить ОБСЄ і ПАРЄ сприяти звільненню Савченко

  Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов просить президента Парламентської асамблеї ОБСЄ і президента Парламентської асамблеї Ради Європи допомогти повернути українських громадян, які утримуються під вартою на території Російської Федерації.

  Про це повідомили у прес-службі Турчинова, пише "Українська правда".

  У листах він, зокрема, звертає увагу очільників ПА ОБСЄ та ПАРЄ на "ситуацію щодо систематичного незаконного захоплення українських громадян та їхнього насильницького утримання під вартою на території Російської Федерації".

  Найбільш кричущим випадком спікер парламенту назвав викрадення 19 червня терористами так званої "ЛНР" українського військового пілота Надії Савченко і вивезення її до Росії.

  "Українського військовослужбовця безпідставно звинувачують у вбивстві російських журналістів, які загинули поблизу Луганська. Це викрадення є ще одним доказом тісного співробітництва між Росією та терористичними організаціями, які діють у східних регіонах нашої держави", - наголосив він.

  Також Турчинов звертає увагу на випадок із захопленням громадян України Олега Сенцова, О. Чернія, Г. Афанасьєва та О. Кольченка, яких було арештовано у травні російськими спецслужбами на території окупованої АР Крим та перевезено до Лефортовського слідчого ізолятора у Москві.

  "Розцінюємо викрадення зазначених осіб як грубе порушення міжнародного права та основоположних принципів ОБСЄ. Такі дії Російської Федерації мають отримати належну оцінку та реакцію з боку світової спільноти", - заявив він.

  Голова ВР вважає надзвичайно важливим сприяння ПА ОБСЄ і ПАРЄ та особисту участь очільників Асамблей "у зусиллях з метою повернення до Батьківщини захоплених та безпідставно арештованих громадян України".

  Попередній матеріал
  Терористи продовжують обстрілювати позиції сил АТО
  Наступний матеріал
  У Жовтневому руднику на Донеччині тривають бойові дії
  Теги:
  Loading...