YouTube / Радіо Свобода

Савченко: Не було би окупації Криму – не було би війни на Донбасі

  На думку викраденої української льотчиці Надії Савченко, окупація Криму є однією з причин військового конфлікту на Донбасі.

  Про це вона сказала сьогодні, 29 вересня, на слуханні в російському суді. У відповідь на запитання щодо ставлення до людей, які виступали за приєднання Криму до Росії, а також людей, що мешкають на Донбасі, вона зазначила, що не відчуває до них ненависті. 

  "Було дуже важко, тому що справді починалося все з Криму. Було це важко зрозуміти, особливо людям моєї професії. Завдання офіцера – це не з ненавистю (як ви говорите) вбивати мирне населення, а захищати свою землю, свою територію, виконувати присягу, яку ти дав своєму народові. На нижчому офіцерському рівні це важко пережити, тому що рішення приймаються згори, рішень не було, людям просто було важко це все пережити. Важко було тим хлопцям, з якими я служила, які колись стояли в Криму, які потім залишилися в Криму. У мене немає до них ніякої ненависті. У мене є у цьому питанні поняття розподілу дуже суворе: я би так не зробила, але як людина я це засуджувати не буду", - сказала вона.

  Водночас Надія Савченко запевнила: "Так само я ставлюся до людей на Донбасі. Немає поганого народу, є погані люди. Вони є всюди… Люди робили вибір, наскільки їм вистачало сміливості і наскільки їм дозволяла совість".

  Крім того, українська льотчиця наголосила, що ситуацію з окупацією Криму вважає захопленням з боку Російської Федерації. Також, на її думку, це стало однією з причин бойових дій на Донбасі: "З політичної точки зору ми це розглядати не будемо, звичайно, ви всі чудово розумієте, що Крим був просто захоплений і як це все відбувалося… Не було би Криму (окупації - 5.ua) – не було би війни на Донбасі, і був би у нас мир". 

  Нагадаємо, напередодні посол США в Україні Джеффрі Пайєтт вкотре закликав Російську Федерацію негайно звільнити українську льотчицю, яку вже понад рік утримують у РФ.

  Попередній матеріал
  На Буковині перекрили канал постачання зброї та боєприпасів з району АТО
  Наступний матеріал
  На Хмельниччині попрощалися з бійцем 30-ї механізованої бригади
  Теги:
  Loading...