Twitter / Радио Свобода

Новіков: дискредитація російського суду – наш головний інструмент у справі Савченко

  Адвокат українки обіцяє діяти так, щоб її рішення про сухе голодування не було марним

  Дискредитація суду – головний інструмент, яким послуговується захист української льотчиці Надії Савченко. Про це розповів адвокат українки Ілля Новіков, зазначивши, що на судових дебатах 3 березня згадав тільки два ключових факти, що якраз і дискредитують російське судочинство. "По-перше, у нас в справі є телефонний білінг Савченко, за яким слідство не провело експертизу місцезнаходження абонента, а слідчий в суді пояснив, що це зайве, оскільки вже "з інших матеріалів" відомо, де Надія перебувала в цей час. По-друге, в справі є відео, за яким різні астрономи встановили за висотою сонця один і той самий час зйомки, з якого випливає, що Савченко взяли в полон за годину до обстрілу. І слідство відмовило в проведенні експертизи. Що набагато важливіше, суд теж відмовився проводити ці дві ключові експертизи. Судді зовсім не зобов'язаний вірити нашим фахівцям на слово, але для того й існує комісійна судова експертиза. Відмова призначити її і перевірити алібі остаточно закриває питання про те, що це за суд. Півроку я вів справу саме до цього – щоб поставити суд перед таким вибором. Призначити експертизу і дискредитувати слідство. Або відмовитися і дискредитувати себе", – написав Новіков у Facebook 6 березня.

  З його слів, такий підхід уже дає перші результати. Зокрема, він згадав про те, що після оголошення Надією сухого голодування Держдепартамент США виступив з різкою вимогою до Росії негайно звільнити українкою. "Американці поважають суд. Я не знаю інших випадків, щоб такі заяви робилися до вироку. Якщо йдеться про тільки порушення процедури, про політичні переслідування або про питання гуманізму, висловлюються набагато м'якше і дипломатичніше. І загалом нечасто. Тут щось абсолютно нове, повне заперечення легітимності суду, це майже ультиматум. Резолюція Конгресу від 22.09.2015 дає держдепу картбланш на введення нових санкцій проти Росії і російських чиновників у зв'язку зі справою Савченко. Вони можуть це зробити в будь-який момент, і посилають останнім, абсолютно не китайське, попередження. Головне, щоб адресати розуміли, що смерть Надії не зніме питання, а навпаки, зробить наслідки невідворотними. У цьому зараз наш основний, може бути єдиний шанс", – додав Новіков.

  Адвокат зазначив, що сухе голодування Савченко не залишає часу на маневри. "Тюремне начальство відповідає за її життя головою, у них напевно є план, як підтримувати її насильно. Надія говорила, що на цей випадок і у неї є запасний план. Я не знаю, чи нападе вона на охоронців або зробить щось ще настільки ж відчайдушне. З перших днів в СІЗО в липні 2014 вона перебуває на спецобліку як схильна до втечі, нападу і суїциду. Не те, щоб вона вже тоді давала до цього підстави, але все, що називається, чесно попереджені. Я пишу про це так спокійно, тому що всі хвилювання, коливання і вмовляння з приводу її голодування і можливих наслідків - вже пройдений для нас рік тому етап. Вона все одно зробить все по-своєму", – мовиться в дописі.

  Новіков додав, що зі свого боку постарається зробити все, щоб "відчайдушне рішення" Надії не було марним.

  Нагадаємо, сьогодні о 12:00 на Майдані Незалежності розпочнеться акція "Свободу Савченко!", під час якої організатори планують написати звернення до світової спільноти.  

  Попередній матеріал
  Сьогодні на Майдані Незалежності розпочнеться акція "Свободу Савченко!"
  Наступний матеріал
  Троє гірників отримали опіки внаслідок аварії на шахті "Ювілейна"
  Теги:
  Loading...

  Захист Савченко вимагає від російського омбудсмена надати інформацію про стан здоров'я українки

  Британський міністр закликав Кремль негайно звільнити Савченко

  Пайєтт назвав суд над Савченко "фарсовим та обурливим"

  США закликали Росію негайно припинити судилище та звільнити Савченко

  23 роки колонії та 100 тис. рублів штрафу: подробиці судилища над Савченко

  Суд не дав можливості Надії Савченко виступити з останнім словом