Савченко 5.ua

МЗС: Голодування – єдиний засіб протидії свавіллю так званого "російського правосуддя"

  Міністерство закордонних справ України прокоментувало рішення російського суду продовжити термін незаконного утримання української льотчиці Надії Савченко.

  "Міністерство закордонних справ України обурене рішенням Донецького міського суду Ростовської області Російської Федерації  продовжити до 16 квітня 2016 року незаконно утримувати під вартою народного депутата України, члена Парламентської асамблеї Ради Європи Надію Савченко, яку у червні 2014 року було викрадено в Луганській області України і незаконно переміщено на територію Російської Федерації", - ідеться в повідомленні прес-служби МЗС.

  В українському закордонному відомстві заявили, що російський суд демонструє "замовний і політичний характер сфабрикованої проти Надії Савченко справи". Зокрема, російська сторона відмовляє в розгляді зібраних правоохоронними органами України матеріалів, що надаються адвокатами на підтвердження непричетності Надії Савченко до висунутих обвинувачень.

  Крім того, у заяві українського МЗС наголошується, що Росія продовжує відверто ігнорувати статус Надії Савченко як члена Парламентської асамблеї Ради Європи: "Такі цинічні дії російської влади викликають особливу стурбованість і спонукають Надію Савченко до поновлення голодування як єдиного засобу протидії свавіллю так званого "російського правосуддя".

  Українське зовнішньополітичне відомство вимагає від Росії негайно припинити розправу над Савченко та іншими громадянами України, які незаконно утримуються під вартою на території РФ: "Закликаємо міжнародне співтовариство спільно виступити на захист життя, безпеки та загальнолюдських прав громадян України – політичних в’язнів Російської Федерації, які стали заручниками її агресивної політики проти України". 

  Нагадаємо, що українська льотчиця і народний депутат України Надія Савченко, яку судять на території Російської Федерації, оголосила про голодування до кінця суду.

  Попередній матеріал
  Турчинов прокоментував "нові тренди кремлівської брехні"
  Наступний матеріал
  На Житомирщині активісти врятували 70 лебедів, які примерзли до криги на озері
  Теги:
  Loading...