bug.org.ua

Московський суд відмовився розглядати скаргу Савченко про дипімунітет – адвокат

  У середу, 16 вересня, Московський міський суд відмовився розглядати скаргу захисту української льотчиці Надії Савченко на відмову російського правосуддя надати їй дипломатичний імунітет.

  Про це адвокат українки Микола Полозов повідомив "Укрінформу".

  "Сьогодні до початку розгляду скарги суд запитав, чи є клопотання у сторін. Ми сказали, що ні. Після чого - повторно! - про те саме запитали у звинувачення. І тоді представник прокуратури сказав, що є клопотання взагалі не розглядати скаргу, оскільки це нібито безглуздо у зв'язку з тим, що пройшло попереднє слухання і скоро буде розгляд справи по суті. Далі, незважаючи на висловлений мною протест, суддя прийняв рішення не розглядати скаргу", - розповів Полозов.

  Адвокат вважає, що Мосміськсуд просто наляканий діями Генпрокуратури України, яка заявила про підозру в скоєнні злочину – незаконного позбавлення волі Надії Савченко – щодо судді Мосміськсуду Мелехіна, суддів Басманного суду Карпова і Мушнікової. Побоюючись, що подібні дії будуть вчинені і стосовно них, судді Мосміськсуду тепер не те що не виноситимуть ухвали за скаргою, а не розглядатимуть її в принципі.

  "Такий казус ускладнює майбутній процес подання документів у ЄСПЛ (Європейський суд з прав людини – ред.), оскільки, по суті, не пройдена друга інстанція. І це чергове порушення прав Надії Савченко. Але ми і надалі відкрито говоритимемо про це і відстоюватимемо права Надії Вікторівни", - заявив адвокат.

  Нагадаємо, Донецький суд у Ростовській області (РФ) відхилив клопотання захисту народної депутатки льотчиці Надії Савченко щодо надсилання запиту в ПАРЄ (Парламентської асамблеї Ради Європи) на її імунітет як делегата.

  Як повідомляв 5.ua, 15 вересня, поновилися слухання у справі Савченко. Донецький міський суд Ростовської області продовжив на шість місяців термін арешту Савченко.  

  Попередній матеріал
  Яценюк відзвітував перед Всеукраїнською радою церков
  Наступний матеріал
  Ратифікація Угоди про асоціацію в деяких країнах може бути відкладена – експерт
  Теги:
  Loading...