dt.ua

Генсек ООН обіцяє допомогти звільнити Савченко і Сенцова

  Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун пообіцяв прем'єр-міністрові Арсенію Яценюку сприяння у звільненні незаконно утримуваних у Росії громадян України Надії Савченко та Олега Сенцова.

  Про це за результатами переговорів заявив голова місії України при ООН Юрій Сергеєв, пише "Укрінформ".

  "Прем'єр-міністр звернувся до Генерального секретаря ООН з проханням втрутитися в ситуацію з утриманням в Росії наших громадян Надії Савченко і Олега Сенцова. Пан Гі Мун пообіцяв особисто це питання порушити перед керівництвом Росії та домагатися їх негайного звільнення", - розповів він.

  Також Сергеєв поінформував, що сторони обговорили питання стабілізації ситуації в Україні політичними та економічними методами, залучення до цього ресурсів і можливостей, які має Генеральний секретар і Секретаріат ООН.

  "Ідеться про виконання плану допомоги особам, які постраждали від терористичних актів в Україні та були вимушені переселитися. Така угода була підписана між урядом України і Секретаріатом ООН у серпні, і довкола цього створюється цілий фонд, на який ООН виділяє 33 млн доларів", - пояснив він.

  Крім того, як повідомив Сергеєв, глава українського уряду закликав ООН розвивати пошук потенційних донорів, у тому числі реконструкції та відновлення постраждалих регіонів, але після того, як там настане мир.

  Попередній матеріал
  Виступ Яценюка в ООН спричинив дискусію щодо реформування Радбезу
  Наступний матеріал
  Іракський прем'єр заявляє, що ісламісти планують теракти у США і Франції
  Теги:
  Loading...