YouTube / 5 канал

Звільненню всієї території України у серпні минулого року завадила відсутність необхідних сил і засобів - Кавацюк

  Ключовою загрозою в серпні минулого року було оточення угруповання наших військ у районі на південь від Луганська і відсутність військ до Харкова, а з Харкова до Києва, які б могли підстрахувати на випадок прориву оборони.

  Про це на брифінгу щодо аналізу вторгнення Російської Федерації у серпні 2014 року на територію України повідомив радник начальника Генерального штабу ЗСУ Руслан Кавацюк.

  "На початок серпня минулого року сили АТО звільнили 60% територій під час проведення Антитерористичної операції", - зазначив він.

  За його словами, внаслідок вторгнення російських військ змінився баланс сил і з'явилася низка дуже суттєвих ризиків для України. Ключовою загрозою було оточення угруповання наших військ у районі на південь від Луганська і відсутність військ до Харкова, які б могли підстрахувати на випадок прориву оборони.

  "Ключовою загрозою було утворення оточення угруповання наших військ у районі на південь від Луганська. І внаслідок дуже жорстких боїв це угруповання зуміло відійти на північ від Луганська до Бахмутської траси, зайняти позиції і обороняти решту території. Зараз ми можемо сказати, що від Луганська до Харкова, від Харкова до Києва не було військ, які були здатні підстрахувати, якщо тоді не вдалося цьому нашому угрупованню вийти з оточення і зайняти оборону в районі Бахмутки".

  Він також додав, що так само в той час існувала загроза оточення Маріуполя. "Від Маріуполя до Одеси не було суттєвих сил і засобів для того, щоб зупинити подальший наступ, якби був прорваний той напрямок оборони", - сказав Кавацюк.

  Нагадаємо, прокуратура оприлюднила інфографіку щодо розслідування російського вторгнення в Україну. За результатами розслідування оголошено підозру начальнику Генштабу ЗС РФ та низці російських військових.

  Попередній матеріал
  На Харківщині СБУ затримала на хабарі офіцера міліції
  Наступний матеріал
  Аномальна спека в Києві призвела до підвищення рівня отруйних речовин в повітрі - ДСНС
  Теги:
  Loading...