5.ua

Закон про амністію прийматиме не мінська група, а ВР - Геращенко

  Жоден проект закону щодо проведення амністії учасників незаконних збройних формувань на сході України у ході зустрічі Тристоронньої контактної групи у Мінську ніколи не обговорювався та не приймався.

  Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці нардеп, Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.

  "Щодо амністії. Відповідально заявляю, що ані 15.12, під час зустрічі підгруп у Мінську, ані під час попередніх зустрічей, ані під час попередніх дискусій на політичній (я це добре знаю від своїх дорогих колег Р.Безсмертного і В.Горбуліна), ані на нашій гуманітарній жодного проекту закону не обговорювалося і тим більше не приймалося", - йдеться в повідомленні.

  Геращенко зауважила, що наразі дійсно йде процес вивчення досвіду проведення амністії в інших країнах, зокрема Хорватії. Крім того, нардеп наголосила, що учасники переговорного процесу "регулярно вислуховують шантаж бойовиків і їхні істеричні вимоги терміново прийняти амністію". На її думку, така поведінка терористів пов'язана із тим, що вони "розуміють, що з їх бекграундом їм скоро в РФ заборонять в'їзд".

  "Закон про амністію прийматиме не мінські групи, при всій до них повазі, а парламент - і саме там цей закон буде обговорюватися і дискутуватися", - наголосила Геращенко.

  Водночас вона додала, що амністія по відношенню до учасників незаконних збройних формувань має прийматися після остаточного припинення вогню, а не коли конфлікт ще триває, "бо це безкарність". "І має бути чітке розділення злочинів і осіб, на тих, хто не потрапляє під жодну амністію: а це причетні до вбивств, катувань та інших злочинів проти людяності", - написала народний депутат.

  Нагадаємо, спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік заявив, що тристороння контактна група сформувала неофіційний робочий документ щодо амністії бойовиків на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Російські окупанти встановлюють нафтовидобувну вишку в морській економічній зоні України – ДПСУ
  Наступний матеріал
  У Сирії внаслідок авіаударів загинуло 40 мирних жителів
  Теги:
  Loading...