Фото dt.ua

Заяви терористів про звільнення українських заручників схожі на цинічний фарс – Геращенко

  Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях прокоментувала заяву ватажка «ЛНР» про звільнення захоплених українців.

  Відповідне повідомлення з’явилось на сторінці Ірини Геращенко у Facebook. Вона зазначила: "Позиція України є незмінною: пункт мінських угод про безумовне звільнення всіх заручників є для нас пріоритетним, ми наполягали на тому, аби всі незаконно утримувані були вдома ще до новорічних і різдвяних свят, ми зверталися з пропозицією звільнити всіх хворих , людей з важкими пораненнями і складними діагнозами. Про пріоритетність і першочерговість звільнення Президент говорив і під час останньої телефонної розмови в нормандському форматі. І сьогодні ми ще раз обговорили всю проблематику цього питання: інформацію про людей, що їх утримують бойовики, факти про терміни їх утримання (а деяких мучать у полоні більше року), інше".

  Ірина Геращенко повідомила: "На останній зустрічі в Мінську ми учергове передали іншій стороні прізвища 139 наших героїв, які утримуються бойовиками, з вимогою їх звільнити . І підкреслили, що заради звільнення людей готові шукати компроміси. На жаль, цей процес було заблоковано".

  Сьогодні українська сторона чекає на повну і достовірну інформацію , кого готові звільнити бойовики – "Якщо правда готові звільнювати! Якщо мова йде про дійсне бажання розблокувати процес звільнення, а не заяву - фарс. Якщо є бажання вирішувати гуманітарні проблеми, а не знущатися над почуттями рідних і близьких, які тепер в очікуванні добрих новин".

  За наявною на сьогодні інформацією, бойовики начебто хочуть звільнити одну людину, інформацію про яку поки що не знайшли і не підтверджують ані СБУ, ані Міноборони. "І всі ці "заяви", на жаль, поки що більше схожі на фарс, тим більш цинічний в день одного з найголовніших православних свят, в переддень Різдва. Тим більш жорстокий, що мова йде про долі людей і їхні родини, які тепер ще в більшому розпачі... І від цієї жорстокості просто стає погано", - написала уповноважена.

  У повідомленні підкреслюється: "Якщо заяви про готовність розблокувати процес звільнення правдиві, то ми чекаємо вже сьогодні звільнення як мінімум 9 українців,інформацію про яких представники ОРЛО підтвердили на останній мінській зустрічі (серед них і важкопоранений Володимир Ж.). Також ми чекаємо від Луганська і Донецька звільнення інших 130 українців, чиї прізвища ми вчергове передали представникам ОРДЛО перед святами і до останнього дня 2015 року чекали інформації про них. Украіна в свою чергу передала всі пропозиції по пошуку компромісу заради звільнення наших героїв. І сьогодні я вчергове отримала від президента директиви: звільнення наших героїв пріоритет, мова має йти про звільнення всіх". 

  Попередній матеріал
  Порошенко посилив гарантії прав і свобод переселенців
  Наступний матеріал
  У Хмельницькому перекрили канал контрабанди анаболічних стероїдів
  Теги:
  Loading...