5.ua

Загострення ситуації на Сході: чи буде нова хвиля біженців

Чи призведе загострення на лінії фронту до чергової хвилі біженців?

Тільки-но стало тихо, люди почали повертатися до власних домівок і з поновленням обстрілів вони можуть знову постати перед питанням "що робити". Якщо напруга не впаде, може постати і питання закриття деяких пунктів переходу на окуповані території.

Журналісти "5 каналу" спілкувалися з переселенцями, котрі не так вже й далеко від війни, та й на той бік доводиться  їздити  часто.

Микола Консур до Артемівська з Горлівки переїхав майже рік тому. З родиною та рідним вишем, який перевезли за наказом Міносвіти. Загалом до міста переїхали понад 100 викладачів та більш як тисяча студентів Горлівського інституту іноземних мов. Микола згадує, нове приміщення до ладу приводили гуртом.

Інституту передали два корпуси. Проводять навчання нині лише в одному. З іншим виникла проблема – його інститут отримав з чималим боргом за електроенергію.

Частині студентів та співробітників надали кімнати в гуртожитку, решта – винаймають квартири. Родини у більшості залишилися на окупованій території. Тож, щоб побачитися з рідними, щоразу доводиться перетинати лінію розмежування.

Якщо ж не вистачає місця в автобусі чи дістатися потрібно швидко - підприємливі власники автівок підвозять за особливим тарифом.

А це – гуртожиток для вимушених переселенців. За місяць платять 70 гривень з людини – лише за комунальні послуги. Гарячої води тут немає – ще влітку зламалися бойлери. Кажуть, молодь – знаходить роботу та винаймає квартири. Тим, кому за 40 – знайти бодай підробіток тут складно. Та, кажуть, раді і цьому, адже багатьом мешканцям гуртожитку повертатися нікуди.

За офіційними даними, в Артемівську мешкає 105 тисяч осіб. У місті також зареєструвалися ще понад 82 тисячі вимушених переселенців. Утім, за оцінками місцевих, фактично тут проживає лише 30 тисяч, інші реєструються, аби отримувати пенсії та соціальні виплати.

Попередній матеріал
ДПСУ посилила прикордонний контроль через теракти в Парижі
Наступний матеріал
Поблизу місця падіння російського літака на Синаї виявили і знищили загін бойовиків ІД
Теги:
Loading...