5.ua

Загострення ситуації на Донбасі пов'язано з бажанням РФ заблокувати європейську інтеграцію України - Геращенко

Загострення ситуації на Донбасі пов'язане з небажанням російської сторони виконувати Мінські угоди, а також з останніми кроками України в євроінтеграційному напрямку, проти яких відкрито виступає Росія.

Про це в ефірі "5 каналу" заявила Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко.

"Дійсно, на сьогодні ми маємо загострення ситуації на Донбасі. На мою думку, на те є кілька причин. По-перше, має відбутися моніторинг виконання усіма сторонами Мінських угод. Очевидно, Російська Федерація не зацікавлена у стабілізації ситуації на Сході України. Росія і контрольовані нею бойовики намагаються зірвати Мінський процес і звинуватити в цьому Україну, сказати – от бачити, вони не можуть там врегулювати ситуацію. Ми це почули і по риториці переговорів у Мінську", – зазначила вона.

Геращенко додала: "По-друге, це пов'язано з кроками України в євроінтеграційному напрямку, тому що ми прийняли пакет законопроектів, який наближає Україну до безвізового режиму. По-третє, з 1 січня вступає в дію зона вільної торгівлі з ЄС. І тут Росія докладає всіх зусиль, аби шантажувати, погрожувати якимись ембарго і економічними війнами, вони шантажують Євросоюз стосовно неприпустимості такої зони вільної торгівлі".

"Це все гра Москви, щоб показати світу, що Україна є джерелом проблеми", – наголосила Геращенко.

Повну версію розмови з Іриною Геращенко дивіться в рубриці Інтерв'ю

Нагадаємо, Уповноважений Президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, на сьогодні немає підстав для зняття санкцій з Росії, але російська сторона робить все можливе, щоб це відбулося.

Попередній матеріал
У США ізраїльського шпигуна, який був засуджений до довічного ув'язнення, відпустили після 30 років в'язниці
Наступний матеріал
У польського радіо відібрали ліценцію через трансляцію російської пропаганди
Теги:
Loading...