фото Facebook / Міністерство оборони України

Втрати України за час конфлікту на Донбасі складають 1723 бійці, але об'єктивно загиблих більше - радник Президента

  За час конфлікту на Сході України загинули більше 1700 військових.

  Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник Президента України Юрій Бірюков.

  "Станом на 18:36 7 червня 2015 загальні втрати військовослужбовців зафіксовані на позначці 1723 особи, з них 1368 осіб з ВСУ. Але їх більше, не радикально, але більше. Чому? Тому що специфіка констатації на державному рівні втрати військовослужбовця не дозволяє оголосити його загиблим доти, поки немає рапорту, а потім ще й свідоцтва про смерть. Поки немає пізнаного тіла. Поки немає 100500 жахливих паперів. А доти − не можна", − йдеться у повідомленні Бірюкова.

  Він також зазначив, що є певна кількість бійців, які вважаються зниклими безвісти. "А ще, у нас є тіла. І впізнати деякі можна тільки по ДНК-експертизі. А якщо невідомо де рідні? А якщо ніхто не шукає його і не звертається? Чи ви думаєте, що таких немає? ", - написав радник Президента.

  Разом з тим, Бірюков підкреслив, що українська влада штучно не занижує дані про втрати серед військовослужбовців. "Одне можна сказати точно: я технічно не уявляю, як можна штучно занизити втрати - коли є рідні, Фейсбук, волонтери. Єдиний варіант був раніше - не згадувати втрати добровольців, які увійшли до ЗСУ", - йдеться у повідомленні. "Коли чуєте про заниження втрат - знайте, вам брешуть ", - підсумував радник Президента.

  Попередній матеріал
  Ситуація в зоні проведення АТО залишається стабільно складною - прес-центр
  Наступний матеріал
  У Мар'їнці на розтяжці підірвалася місцева жителька
  Теги:
  Loading...