Новая газета

Волонтери підрахували втрати російсько-терористичних військ за рік війни

Аналіз здійснений на підставі обліку місць масового поховання бойовиків "Новоросії".

Як повідомляє сайт InformNapalm, ще з літа 2014 року в мережі Інтернет з’являлись уривчасті дані про те, що бойовики стихійно ховають своїх полеглих в полі, зариваючи в траншеї без почестей і навіть без установки пам'ятних табличок. На місцях масових поховань відсутні навіть імена або позивні загиблих. Досі відсутні навіть приблизні або статистичні дані втрат з боку бойовиків і російських військовослужбовців на Донбасі. Більше того, ці дані знаходяться під суворою секретністю і ретельно приховуються російськими кураторами бойовиків. Волонтери InformNapalm спробували провести невелике розслідування, ґрунтоване на даних як із відкритих джерел інформації, так і закритих супутникових знімків, доступ до яких був отриманий на умовах анонімності джерел. Зведені воєдино дані дозволили глибше вивчити предмет. "загробного світу Новоросії".

Волонтери зазначають: очевидно, що певний відсоток найманців і сепаратистів ховають на місцевих цвинтарях міст і сіл, у яких вони склали голови. Громадян Росії доставляють відомими конвоями "Вантаж 200" спочатку через кордон і далі до місця поховання вже на російській території, або замітають сліди, спалюючи їх у мобільних крематоріях, згадки про які вже неодноразово зустрічалися в пресі. При цьому є певний відсоток загиблих, що не були опізнані: таких бойовиків ховають у ровах і безіменних могилах в місцях масових поховань. В якості прикладу волонтери наводять масове поховання убитих найманців під Моспіно, яке в середовищі бойовиків також носить найменування "Алея Слави". Свіжі фото та відео даного поховання були розміщені в групі "ДНР і ЛНР без цензури".

Щоб оцінити повні масштаби поховання волонтери звернулись до карт і проаналізували зміну розмірів кладовища в часі. Для цих цілей використали інструмент Google Planet, функцію "Показати зміни в часі". Перші знімки доступні за 2002 рік. 10 років ця місцевість була сільськогосподарськими угіддями, перший доступний космічний знімок від 17.04.2012 показує вже наявні поховання. У такому режимі ділянка використовується в наступні роки. За даними космічної зйомки площа кладовища приблизно за 2 роки збільшилася з 0 до 4 337 метрів квадратних. У травні 2014 почалися активні бойові дії в районі Донецька, тоді площа поховань почала різко зростати. За даними космічної зйомки за період квітень 2014 – квітень 2015 площа поховань збільшилася на 7100 м2, тобто на 164%. Волонтери зазначають, що можливо, йдеться про різні причини смерті, у тому числі і загибелі мирних жителів в результаті бойових дій. Однак саме це місце неодноразово посилалися журналісти, блогери і бойовики, як місце поховання терористів, та й сама назва "Алея Слави" вказує, що це місце поховання не просто померлих, а загиблих в боях. Саме його можна вважати основним кладовищем бойовиків в районі Донецька.

Волонтери підрахували приблизну кількість поховань за рік війни – це 1420 чоловік. Якщо припустити, що навіть 20% це цивільні особи (хоча і це, судячи з динаміки зростання "цвинтаря" - перебільшення), то кількість бойовиків буде дорівнювати 1136. Свіжі супутникові знімки цієї місцевості підтвердили припущення, вказавши повноцінні масштаби даного поховання.

Більше 1136 загиблих – це приблизні розрахунки тільки за зазначений період і на конкретному кладовищі. Скільки таких кладовищ і масових поховань – достовірно невідомо, але якщо взяти дану цифру за приклад і допустити, що кількість таких кладовищ становить хоча б 5-7 на все "ДНР", то цифра загиблих у цій війні бойовиків – зокрема і російських громадян – сягає 7-8 тисяч чоловік. Тобто йдеться про тисячі життів тільки в районі одного міста – без урахування Луганської області. "Десятки тисяч покалічених фізично і морально – ось ціна імперського прихованого вторгнення і неоголошеної війни. Ціна лише однієї сторони, яка пишається "російською весною" і "нашкримом" – підсумовують волонтери.

На цьому відео донеччанин зафіксував свіжі могили після невдалого штурму Мар'їнки російськими терористами.

Попередній матеріал
СБУ затримала двох інформаторів і бойовика з банди Мозгового
Наступний матеріал
Силовики виявили на Дніпропетровщині схованку із гранатометами
Теги:
Loading...