Facebook / Повернись живим

Волонтери хочуть об’єднати українську артилерію "в один дружний оркестр"

  "Цей проект може стати нашим найефективнішим вкладенням грошей", – кажуть активісти фонду "Повернись живим".

  Програма управління артилерійським вогнем "ГІС Арта", розроблена волонтерами, виводить процес ведення артилерійського вогню на абсолютно новий якісний рівень, повідомляють на сторінці "Повренись живим" у Facebook.

  Волонтери розповіли: головна перевага нової системи – швидкість прийняття рішень і точність карт. Уявіть собі ситуацію: безпілотник, системи акустичної артилерійської розвідки або розвідник знаходять ціль і заносить в систему. Вона з'являється у решти з позначкою, хто і коли її заніс, фотографіями аерофотозйомки і позначками. Кожна бригада бачить тільки свої гармати. "Припустимо, ціль може бути уражена батареєю номер N. Приймається рішення про відкриття вогню. Пару кліків на комп’ютері – і для кожного знаряддя розраховані поправки. Пара хвилин і можна відкривати вогонь, точність розрахунків – до 5 метрів. Від виявлення цілі до її ураження минають лічені хвилини, з яких 20% – це час польоту снаряда" – кажуть активісти. Так досягається дуже висока швидкість перетворення цілі в тепловізорі в поправки на батареї, за збереження повної тиші в ефірі. Сигнал передається по закритої мережі із застосуваннями будь-яких зручних видів шифрування.

  Facebook / Повернись живим

  Крім швидкості, система дає ювелірну точність, запевнили активісти. Це означає зірвані операції противника, збережені життя цивільних, мінімум зруйнованої інфраструктури. "ГІС Арта" вже встановлена у декількох бригадах, де зарекомендувала себе якнайкраще. "Це коли наші артилеристи танцюють на тлі феєрверків після потрапляння в боєкомплект супротивника. Це коли рація розривається від криків "Ціль уражена, ціль уражена!", А командир нарешті випускає її з рук, витирає піт на лобі і наливає собі 50 грам. Від цієї цілі, можливо, залежало, буде сьогодні наступ чи ні. Це коли у зведеннях зранку ви чуєте про втрати противника, а не про наших", – кажуть волонтери.

  Facebook / Повернись живим

  Дотепер "ГІС Арта" працювала тільки в рамках однієї бригади. Ідея фонду "Повернись живим" – звести в одну систему всю артилерію цілого напряму. Почнуть з найнебезпечніших – де можливий наступ ворога.

  У цю систему увійде вісім різних підрозділів, які спільно створять каталог цілей і будуть бачити дії один одного. "З розрізнених артилерійських пострілів наша артпідготовка перетворитися на керовані операції. І командир уже не почує в рації: "Я такий-то. По нас працюють з тилу" і не буде гарячково з'ясовувати, хто ж так точно навів..."

  Волонтери уточнюють: впровадити "ГІС Арта" їх попросив один з кращих артилеристів цієї війни, який вже двічі отримував орден Богдана Хмельницького і працював з усіма волонтерськими і не тільки системами. Потім активісти об'їхали всю артилерію цього напрямку і домовилися з командирами артилерійських підрозділів і батальйонів. "Тепер систему хочуть всі, і вони готові її впроваджувати. Справа тільки за нами", кажуть у фонді.

  Саму програму розробники надають безкоштовно, але потрібне устаткування: сервери, клієнти, зв'язок – це коштує грошей. Волонтери просять про допомогу усіх небайдужих: " Загальна сума проекту – $71650 або 1576300 грн. Сума немаленька з точки зору сімейного бюджету. Але вона незначна, якщо подумати, що ці гроші можуть змінити хід війни, зупинити руйнування і жертви. Повірте, це в наших силах. І цим ми займаємося прямо зараз. Підключайтеся!"

  Проект «Повернись живим»

  https://www.facebook.com/backandalive

  http://twitter.com/backandalive

  Звітність за посиланням: http://www.savelife.in.ua/report-cash/

  Реквізити:

  Приват:

  5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій

  5211 5374 4662 3360 Стократюк Вікторія

  PayPal: звертайтесь в особисті повідомлення групи

  Western Union / moneygram / etc (на приціли і прилади нічного бачення):

  Irina Turchak + 38 (068) 500 88 00

  Картка "Приватбанк" в євро

  4149 4978 3611 9455 Мікульський Дмитро Вікторович

  Картка "Приватбанк" в доларі

  4149 4978 3611 9059 Мікульський Дмитро Вікторович

  Безготівка:

  Отримувач: Благодійна Організація "Міжнародний благодійний фонд "Повернись живим" ЄДРПОУ 39696398

  Р/р №26007300905964

  ТВБВ №10026/0162 філія-Головне управління по м. Києву та Київ. області АТ "Ощадбанк" МФО 322669

  Призначення платежу: Благодійна допомога військовослужбовцям

  Попередній матеріал
  Посол США в Україні закликав негайно звільнити Савченко
  Наступний матеріал
  В урядовому кварталі стався конфлікт між протестувальниками і правоохоронцями
  Теги:
  Loading...