bellingcat.com

Влітку 2014 року обстріл українських військ вівся з території РФ - розслідування британських журналістів

  Масовані артилерійські обстріли української території, спрямовані проти сил АТО, у період з 14 липня по 8 серпня 2014 року були здійснені з території Російської Федерації.

  Про це йдеться в опублікованому дослідженні групи британських журналістів-розслідувачів Bellingcat.

  "Команда дослідників Bellingcat проаналізувала 1353 артилерійські воронки на сході України і визначила їх траєкторії за допомогою міжнародно визнаних методів і супутникових знімків. Ми виявили вогневі позиції, які практично збігаються з цими траєкторіями, всі з яких перебували на території Росії за одним винятком, який знаходився менш ніж в 2 км від російського кордону", - зазначається у звіті розслідувачів.

  Як повідомляється, усі висновки у даному звіті були зроблені на основі ретельного аналізу супутникових зображень, відеозаписів із соціальних мереж, повідомлень місцевих ЗМІ та мінливої карти військового конфлікту, що досі триває на сході України.

  Зокрема, у звіті вивчається три артилерійських обстріли: під Амвросіївкою (14 липня 2014 року), між шахтою "Довжанська-Капітальна" і селом Панченкове (16 липня - 8 серпня 2014), а також під Хмельницьким Луганської області (25 липня 2014).

  Аналіз артилерійських воронок дозволив виявити десять основних траєкторій обстрілу у всіх випадках. Розслідувачі виявили вогневі позиції для кожної траєкторії обстрілу. Дев'ять з цих вогневих позицій знаходилися - поза всяким сумнівом - на території Росії, три з яких перебували на відстані від 400 до 800 метрів від військового табору. Єдина позиція в Україні перебувала під Червонопартизанськом, на території України, в 1,2 км на південь і 1 км на північ від кордону з Росією.

  Траєкторія трьох вогневих позицій була визначена за допомогою аналізу обгорілих слідів запуску РСЗВ. Всі три траєкторії точно ведуть до цілі на полі з воронками, що дозволило розрахувати траєкторії в обох напрямках (тобто від поля з воронками до вогневої позиції і від вогневої позиції до поля з воронками). Окрім того, біля семи вогневих позицій видно сліди машин, які починаються на російській території і далі ведуть на неї ж.

  Вогнева позиція обстрілу 16 липня 2014 в полі на північ від Гуково (Росія) потрапила на декілька відео, знайдених в соціальних мережах. На чотирьох з цих відео видно одні й ті ж залпи 122-міліметрових РСЗВ під різними кутами. Шляхом порівняння місць зйомки і кутів огляду відео команді розслідувачів Bellingcat вдалося визначити точну вогневу позицію. З невеликим відхиленням (300 м при дальності стрільби 15 кілометрів) вогнева позиція виявилася тією ж, що і виведена з аналізу воронок.

  Перший обстріл 14 липня був проведений з російської території з-під російського хутора Селезньов у напрямку позицій Збройних сил України на південь від українського села Амвросіївка. Чотири обстріли були здійснені з-під Гуково (Росія) по позиціях ЗСУ близько шахти "Довжанська-Капітальна" і села Панченкове між 16 липня і 8 серпня. Ще два обстрілу цієї території були здійснені з території Росії на північ від Гуково. 25 липня позиції української 72-ї механізованої бригади під Хмельницьким, на південь від Свердловська, також піддалися артилерійським обстрілам. Ці обстріли також здійснювалися з позицій в Росії, конкретно з військової бази в Павлівці і з позиції на схід від селища Малий.

  Нагадаємо, влітку 2014 року українські військові підрозділи, розташовані біля російсько-українського кордону, піддалися артилерійським ударам. Стійкий артилерійський вогонь протягом перших чисел серпня змусив українських військових залишити сотні кілометрів прикордонних територій без контролю.

  З 9 липня по 5 вересня 2014 року Держприкордонслужба України і Рада національної безпеки і оборони повідомили про більш ніж 120 атак російської артилерії. У свою чергу, російська сторона заперечила нанесення будь-яких артударів по Україні зі своєї території.

  Попередній матеріал
  МОН продовжить термін реєстрації на ЗНО для учнів із зони АТО та Криму
  Наступний матеріал
  Про українських волонтерів знімуть документальний фільм
  Теги:
  Loading...
  Терористи обстріляли Донецьк з "Градів", імітуючи вогонь ЗСУ

  Терористи обстріляли Донецьк з "Градів", імітуючи вогонь ЗСУ

  Село Новотошківку на Луганщині тричі обстріляли з "Градів"

  Село Новотошківку на Луганщині тричі обстріляли з "Градів"

  Від початку перемир'я терористи 164 рази обстріляли українські позиції - АТО

  Від початку перемир'я терористи 164 рази обстріляли українські позиції - АТО

  Бойовики обстрілюють центр Дебальцевого - зруйновано міськвідділ міліції

  Бойовики обстрілюють центр Дебальцевого - зруйновано міськвідділ міліції