Фото wartime.org.ua

Вітчизняний суд уперше підтвердив факт російського вторгнення до України

  В Україні вперше переселенка через суд змогла довести, що була змушена тікати з місця проживання через агресію Росії

  Судове рішення, у якому вперше встановлено факт перебування в зоні проведення АТО військ Російської Федерації і завдання ними матеріальної шкоди громадянам, було прийнято 24 листопада 2015 року та днями з’явилося в Єдиному реєстрі судових рішень. Про це інформує сайт Переселенець.UA. Суд встановив юридичний факт вимушеного переселення громадянки у жовтні 2014 року з тимчасово окупованої території Луганської області, яке сталося внаслідок військової агресії Російської Федерації.

  Перший заступник голови ГО "Правозахисна Рада України", адвокат Арсен Маринушкін прокоментував прецедент так: "Це рішення можна вважати проривом в сучасному судочинстві України, оскільки застосовані всі норми європейського та міжнародного права, що не характерно для сучасної української судової системи. Самій позивачці це дає можливість отримати відшкодування збитків, завданих її майну в зоні АТО".

  Дослівно в судовому рішенні йдеться, що позивачка, переселенка з Луганська, "переселилася з території Луганської області з метою уникнення загрози життю, здоров’ю, свободі, насильницької втрати громадянства, особистих прав на свободу пересування, вираження думки, майнових прав вільного володіння, розпорядження та користування майном, права на працю і захист в результаті збройної агресії Російської Федерації, і те, що встановити цей юридичний факт необхідно для виникнення права на справедливу компенсацію від держави-агресора Російської Федерації".

  У присуді викладена докладно вся хронологія подій. Зокрема вказується, що 11 серпня 2014 року в належну переселенці квартиру потрапив снаряд в результаті обстрілу, який був здійснений з центру Луганська, де були зосереджені незаконно створені військові формування. 1 вересня 2014 року заявниця разом зі своїм сином при огляді свого обстріляного приміщення виявила руйнування стін будинку, обладнання та побутової техніки, що підтверджується актом обстеження завданих збитків від 20 серпня 2015 року.

  "Тобто результатом збройної агресії Російської Федерації особисто для заявниці стала втрата належного їй майна та житла… Представник зацікавленої особи Російської Федерації в судове засідання не з’явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про що свідчить рекомендовано повідомлення про вручення поштового відправлення від 17.11.2015 року, причини неявки суду не повідомив", - йдеться в рішенні суду.

  Нагадаємо, минулого тижня Європарламент закликав Росію вивести війська з Донбасу та Криму.

  Попередній матеріал
  Білецький потрапив у ДТП – прес-служба "Азову"
  Наступний матеріал
  У "БПП" вважають, що нинішній парламент цілком може співпрацювати з "якісним урядом"
  Теги:
  Loading...

  Окупанти другий день поспіль перегруповують війська і важку техніку біля Горлівки – розвідка

  Окупанти все активніше застосовують міномети для прицільних обстрілів сил АТО

  Російські окупанти заборонили ОБСЄ спілкуватися з мешканцями Станиці Луганської

  Тука підтвердив інформацію про перекидання частини окупаційних військ з Донеччини на Луганщину