танк Т-80_Харків_ремонт_відновлення 5.ua

Відновлені у Харкові танки Т-80 вже до кінця місяця з'являться на фронті

Харківський бронетанковий завод повертає до життя цілу партію танків серії Т-80.

Швидкісні машини за вказівкою Міноборони після тридцятирічної відпустки знімаються з консервації та модернізуються. Перші відновлені "вісімдесятки" з'являться на фронті вже до кінця місяця. Аналогів, кажуть харківські конструктори, немає в усьому світі. 

"Корпус танка, озброєння танка, але двигун від вертольота. Це дозволяє танку розвинути швидкість по пересіченій місцевості до 70 кілометрів на годину. В принципі цей танк може сьогодні наздогнати будь-яку машину, будь-який танк у світі", - стверджує Віктор Козонак, директор Харківського бронетанкового заводу.

Спеціально для українських бійців Міноборони попросило розконсервувати та привести до ладу цілу партію таких машин. Точну кількість і вартість робіт не називають. Над замовленням на заводі працюють вже два місяці. Щоби провести повний капітальний ремонт і оновити бойові машини, які роками простоювали по військових частинах і оборонних підприємствах, довелося піднімати старі архіви.

"Архів був розкритий, технічна документація вилучена, вивчена, і надані були пропозиції. Озброєння в першу чергу, 102 міліметрова гармата, стабілізатор працездатний, механізм заряджання, перевірений і встановлений новий двигун, перевірена ходова система, тобто всі ті системи, які забезпечують живучість машини", - розповів Ігор Якименко, перший заступник директора Харківського бронетанкового заводу.

Перші відремонтовані Т-80 уже встигли випробувати бійці зі сходу. Спеціально для цього приїжджали на завод. Робітники розповідають - результатом військові задоволені і вже чекають появи танків на передовій. Першу партію модернізованих машин планують відправити туди вже цього місяця. 

Світлана Дашкевич, Вячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Попередній матеріал
ЄС розпочав у Середземному морі спецоперацію проти перевізників мігрантів
Наступний матеріал
Депутат: Продовження санкцій проти Росії – це спільна робота європейців та української дипломатії
Теги:
Loading...