viart.com.ua

В Україні для ЗМІ розробляють словник термінів для висвітлення конфліктів

  Українські журналісти, медіа-експерти та влада розробляють для представників ЗМІ "Словник нейтральної термінології" для висвітлення конфлікту в Україні.

  Сьогодні, 22 жовтня, за круглим столом у Києві заступник міністра інформаційної політики України Тетяна Попова аргументувала необхідність такого словника певним підходом до інформування про хід Антитерористичної операції з боку журналістів приватних ЗМІ, передає "Інтерфакс-Україна".

  "Деякі ЗМІ під час гострих моментів в зоні АТО дозволяли собі оприлюднювати неперевірену інформацію, або щось перебільшувати. Наші приватні телеканали дозволяють собі таке. І це несе загрозу. Пропагандистські російські ЗМІ на це прямо можуть сказати - так само брешуть всі... Тому ми підтримуємо ідею розробки такого словника ", - зазначила заступник міністра.

  Водночас виконавчий директор Інституту масової інформації Оксана Романюк підкреслила, що на сьогодні довіра до ЗМІ з боку населення падає. 

  "Довіра до ЗМІ падає через роботу самих журналістів. Розмови про термінологію йдуть давно. Наприклад, люди, змушені покинути свої будинки в Донецькій області - їм не подобається термін "тимчасові переселенці", тому що за їх даними, дві третини не планують повертатися. Вони хочуть, щоб їх називали "переселенці". Також є люди, які проти нейтральної термінології", - сказала вона.

  Як зазначає видання, експерти, зокрема, пропонують застосовувати до ситуації на Донбасі терміни "військовий конфлікт", "збройне протистояння", "конфлікт на Сході України", "зона АТО", "зона конфлікту", "військова агресія (Росії)", "гібридна війна". Стосовно сторін конфлікту - "бойовики", "проросійські сепаратисти", "збройні сепаратисти", "іноземні (проросійські) найманці", "так звані ДНР / ЛНР або угруповання "ДНР / ЛНР "," т. зв. (самопроголошений) "народний губернатор", "ЗСУ, армія України, добровольчі батальйони, офіційний Київ".

  Попередній матеріал
  На Вінниччині прикордонники виявили в рейсовому автобусі близько 150 л алкоголю
  Наступний матеріал
  Під стінами КС активісти вимагають відсторонити від роботи суддів, які можуть скасувати окремі положення закону про люстрацію
  Теги:
  Loading...