Открытая Россия

В РФ судитимуть екс-бойовика, який розчарувався у "Новоросії" і почав боротись за "Уральську республіку"

  Чоловіку зазначає: йому пред’явлені звинувачення ідентичні тому, чим сама РФ займається у Криму та на Донбасі.

  Матеріал про російського націоналіста Олексія Морошкіна, який "перетворився з "ватника" на "укропа"", опублікувала громадська організація "Открытая Россия" на своєму сайті. Про героя матеріалу там розповіли таке: "Він був одним з перших добровольців, які вирушили воювати за "русскій мір". Спочатку – Крим, потім – Донбас. Але через рік Олексій Морошкін з Челябінська чекає суду за звинуваченням в екстремізмі – за те, що вважає, що "Крим не наш" і сповідує гасло "Слава Україні"".

  Сам він про себе написав так: "...Я один з перших, а може, і найперший росіянин, який брав участь у подіях"російської весни": Крим, Харків, Донецьк... І також один з перших, хто покинув її ряди, повністю розчарувавшись в цьому русі. По приїзді додому в Челябінськ я остаточно переосмислив те, що відбувається на Україні і з тих пір вже послідовно підтримував українську сторону..."

  Активісти записали інтерв’ю з чоловіком, у якому той розповів: потрапив до Криму 2 березня – одразу після вторгнення російських військ. Там він долучився до так званого "кримського ополчення" і брав участь в окупації українського півострова. Згодом Морошкін поїхав до Харкова, де брав участь у штурмі ОДА. Потім він переїхав до Донецька, де вступив до терористичного батальйону "Восток". "Російську весну", у якій він брав участь, чоловік зараз описує так: всі захоплення держустанов були "постановочними": "Це не люди штурмували, це міліція здавала". "Я сам брав у цьому участь – із усіма цими "протестувальниками", набраними із соціальних відходів, "псевдорусским" націоналізмом – вона дуже швидко виродилась у "весну абсурду". Її можна швидше назвати "весною радянською", чи навіть "совковою" – як за цілями, які вона перед собою ставить, так і за методами реалізації".

  Приводи для переоцінки ситуації у Морошкіна почали з’являтись одразу: "Як тільки в Криму пройшов референдум, там був концерт, а ми стояли в очепленні. Повз проходила якась тітка-чиновниця, ще вчора вона була українська, а сьогодні вже стала російською. "Ви взагалі хто такі? - Питає. - Ось міліція стоїть. А ви хто? Бомжі!" Така подяка "ополченцям", значить за такий "русскій мір" ми боролися".

  Чоловік розмірковує: "Можливо мені треба було піти ще тоді, коли стрій жалюгідних "тітушок" зображав із себе "народне ополчення", але тоді б я не побачив усього масштабу здійсненої геополітичної підлості. Можливо ця розповідь послужить якимось моїм виправданням. Для себе я висновок уже зробив: Я перестав бути російським націоналістом після "російської весни"".

  Після повернення додому і декларування чоловіка почало "10 серпня до мене додому увірвались працівники ФСБ зі спецназом "Булат" і ордером на обшук, мені було оголошено, що я підозрююся (нині вже обвинувачуюся) за статтею 280. ч. 2. – "Публічні заклики до порушення територіальної цілісності Росії". Приводом для переслідування стали сторінки Морошкіна у соцмережах під гаслами "За воюючу Україну! За вільний Урал! Разом проти спільного зла!" Чоловіка звинуватили у закликах до створення "Уральської республіки". Морошкін коментує: "Таким чином, моя історія зробила повне коло. По суті, мені пред'явлені звинувачення, ідентичні тому, чим займається сама Росія зараз у Криму і на Донбасі, і в чому я сам брав активну участь. Саме за це мене й судитимуть ...» Ця справа буде першою подібною на Уралі, і ФСБ хоче зробити з нього показовий процес. Однак чоловік не має наміру зраджувати своїх переконань: "Злочинець – держава (РФ – 5.ua), а не я. Я відкрито виступаю за свої погляди і не збираюся їх міняти".

  Попередній матеріал
  Пасхавер: ЗВТ – не лише торгова угода, це вибір майбутнього
  Наступний матеріал
  Сакварелідзе очолить групу, яка проводитиме антикорупційні розслідування в ГПУ – Корчілава
  Теги:
  Loading...