харчі для бійців 5.ua

В Івано-Франківську волонтери збирають одяг, харчі та маскувальні сітки для українських бійців на Сході

Прикарпатські волонтери, які допомагають українським військовослужбовцям на Сході із наближенням холодів збирають для фронту теплий одяг, харчі, та зимові маскувальні сітки.

Прикарпатець Андрій Паляниця волонтерством займається з часів окупації Криму. Каже, відтоді побував на десятках блокпостів. Тож, про проблеми та потреби бійців знає не з чуток: "Приїжджали до 80-тки, хлопці після бою жили, як-то кажуть, де попало, просто посеред поля, клейонками пообкручувалися, спимо під відкритим небом, по троє накривалися одною ковдрою. Хлопці і босі ходили, в шльопанцях воювали і вже холода в той час були".

Теплий одяг, шкарпетки, дощовики, гумові чоботи - це те, чим волонтери намагаються забезпечити військовослужбовців напередодні зими. Так, люди принесли багато зимового одягу, теплі кофти в’язані. Їх можна брати для виготовлення носків, жіночки принесли шкарпетки з різних тканин, ниток, принесли такі кофти під куртку – є більші, є менших розмінів. 

Окрема увага - на маскувальні сітки з білої тканини. Волонтерка Марія Совтус плете їх майже півроку. Зараз жінці замовили шість сіток, які армійці зможуть використовувати взимку. Жінка бідкається, що не вистачає тканини: "Є таке велике прохання, щоб приносили білу тканину, одяг, а ще було би краще, якби приносили одразу готові різані стрічки шириною 3-4 сантиметра, довжиною від півметра – 2 метрів. Це б дуже прискорило нашу роботу".

Збираючи харчі для бійців, волонтери нині просять приносити насамперед "вітамінні" продукти – цибулю, часник, мед та горіхи. Волонтери розповідають – найчастіше бійці просять у них не купованих продуктів, а саме домашніх. Тому й намагаються зібрати якомога більше консервації від місцевих господинь: салатів, тушонок, сала і варення.

Наталія Лозовик, "5 канал"

Попередній матеріал
Бойовиків, які потому воюють в Україні, готують на 197-ми базах - глава СБУ
Наступний матеріал
Поблизу кордону Латвії зафіксовано судно ВМФ Росії
Теги:
Loading...