YouTube

Україна поінформувала ОБСЄ про "адекватну відповідь" ЗСУ на напади російських бойовиків

  Прицільні обстріли по позиціях ЗС України вкотре засвідчують, що російські окупанти здійснюють цілеспрямовані дії для подальшого загострення конфлікту.

  Сьогодні, 7 грудня, під час брифінгу тимчасовий виконувач обов’язків керівника української групи Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін полковник Ігор Лоза поінформував спостерігачів СММ ОБСЄ, що протягом вихідних, 5 та 6 грудня поточного року, обстановка уздовж лінії розмежування сторін суттєво загострилась, але залишається контрольованою. Таке повідомлення розміщено на офіційному сайті вітчизняного Міноборони.

  За минулу добу спостерігачі української сторони СЦКК зафіксували 52 випадки порушення режиму припинення вогню, 16 з яких безпосередньо по позиціях ЗС України. Попри заяви ватажків терористів щодо відведення мінометів, українські спостерігачі зафіксували 9 випадків застосування забороненої зброї – 120-мм та 82-мм мінометів. Також черговою зміною СЦКК здійснено 31 спробу припинення вогню, 19 з яких дали позитивний результат.

  "Прицільні обстріли по позиціях ЗС України в черговий раз засвідчують, що НЗФ здійснюють цілеспрямовані дії щодо подальшого загострення конфлікту", – зазначили українські військові спостерігачі. З огляду на це, "представників ОБСЄ та російську сторону в СЦКК було поінформовано, що ЗС України будуть надавати адекватну відповідь на обстріли бойовиків у разі прямій загрозі життю українських військових з незабороненої Мінськими домовленостями зброї".

  Окремо було наголошено, що українська сторона СЦКК украй стурбована інформацією про систематичне виявлення поблизу лінії зіткнення озброєння і військової техніки терористів, яке у відповідності до Мінських домовленостей мало бути відведене на визначені відстані. Велика кількість забороненого озброєння приховується у складських приміщеннях підприємств, тому спостерігачам ОБСЄ були передані точні координати місць розташування забороненого озброєння та військової техніки на території ОРДО/ОРЛО та висловлено прохання оперативно перевірити зазначену інформацію.

  Нагадаємо, на Донбасі за добу було поранено 8 українських військових.

  Попередній матеріал
  Росія завдала удару по армії Асада та звинуватила у цьому міжнародну коаліцію – ЗМІ
  Наступний матеріал
  День в зоні АТО: російські окупанти ведуть вогонь на усіх напрямках
  Теги:
  Loading...