5 канал

У повному виконанні Мінських угод не зацікавлена жодна сторона – Філіпчук

Наразі у повному виконанні Мінських угод не зацікавлена жодна сторона – ні Захід, ні Україні, ні Росія. Ключовий момент – на кого буде покладена відповідальність за їх невиконання.

Про це в ефірі "5 каналу" заявив голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

"Здається, що зараз у виконання Мінських угод не вірить ніхто – ні Україна, ні Захід, ні Росія. Ключовий момент – на кого буде покладено відповідальність. Адже зараз Росія каже: "нас там немає, ми не беремо участі у конфлікті", – зазначив Філіпчук.

"Ми добре знаємо, хто їх фінансує, ми добре знаємо, хто керує верховодами у Донецьку і Луганську, але з точки зору дискусії в рамках Мінського формату, в рамках "Нормандської четвірки" Росія займає позицію телевізора, вона, повторю, "ми там не присутні, ми ведемо діалог з керівниками ополченців". Але формально звинувачення щодо невиконання Мінська будуть значно серйозніші, якщо ми не зможемо забезпечити конституційні зміни, тоді вже після цього ми зможемо світовій спільноті доказати, що зрив Мінського процесу – це є відповідальність лише сепаратистів, чи лише Росії. Тому нині тактика Росії – надавати аргументи, щоб не було голосування за зміни у Конституції", – наголосив він.

Нагадаємо, 6 листопада глави МЗС країн "Нормандської четвірки" розповіли про результати своїх переговорів. Учасники домовилися, що відведення важкого озброєння на Сході України має завершитися до початку грудня.

Попередній матеріал
Прокурор Парижа не підтвердив загибель організатора терактів
Наступний матеріал
За ніч бойовики 30 разів відкривали вогонь по позиціях сил АТО - штаб
Теги:
Loading...