фото Радіо Свобода

У Петербурзі встановили "пам'ятник" убитим на Донбасі російським "відпускникам"

  У Петербурзі пройшла акція проти указу Путіна, який засекретив загибель російських солдатів у мирний час.

  У російському Санкт-Петербурзі четверо активістів руху "Весна" встановили напередодні ввечері на Марсовому полі, поруч з похованнями жертв революцій та громадянської війни, новий "надгробок" з написом: "Невідомий солдат загинув на Донбасі в "мирний" час. Своїх не кидаємо, а ці не свої і були – В. Путін". Цією акцією активісти висловили протест проти недавнього указу президента Росії Володимира Путіна, який засекретив втрати російської армії "під час спецоперацій в мирний час", передає "Радіо Свобода".

  Активісти вважають, що указ безпосередньо пов'язаний з неоголошеною війною в Україні. Свої дії вони пояснили в повідомленні, поширеному в інтернеті: "Могила нового Невідомого Солдата, встановлена "Весною", повинна нагадати про сотні й тисячі наших співвітчизників, відправлених Путіним на війну з Україною. Про них брешуть, що вони перебувають у відпустці, що звільнилися, але все більше фактів точно говорять про те, що російські солдати воюють на Донбасі. І повертаються звідти з пораненнями або в трунах. Їх могили ховаються, про них мовчать, а родичі за обіцянки компенсацій брешуть, що солдати загинули на навчаннях. Володимиру Путіну часто приписують фразу "Своїх не кидаємо". Але правильний варіант ми зафіксували на нашому меморіалі: "А ці не свої і були"", – підкреслили активісти.

  Своє повідомлення вони закінчують висновком: "Путін – військовий злочинець, місце якому на лаві підсудних Гаазького трибуналу. Там він обов'язково і виявиться. Якщо тільки раніше його не наздожене доля інших диктаторів, які воювали зі своїм народом".

  Прес-секретар руху "Весна" Антон Горбацевич пояснив – вони виступають насамперед проти брехні: "Якщо ми воюємо, якщо посилаємо кудись наших військових, то треба про це говорити прямо. Не можна допустити, щоб могили загиблих, які зараз з'являються по всій Росії, залишалися невідомими, не можна допустити, щоб солдати, яких посилають на Донбас, не знали, куди і навіщо вони йдуть. Зараз всім кажуть, що вони їдуть на навчання, а вони насправді їдуть гинути. При цьому всі навколо мовчать, включаючи родичів загиблих: їм складно в цій ситуації протистояти військовим, які або задобрюють їх компенсаціями, або погрожують".

  З його слів, під час встановлення нового "пам'ятника" люди підходили до активістів, детально розпитували, в чому справа, вислуховували пояснення, але практично ніяк не висловлювали свого ставлення до проблеми, якій присвячена акція. "Це підтверджує той факт, що наше суспільство знаходиться в стані тотальної байдужості", – вважає активіст. Рух "Весна" має намір найближчим часом розгорнути цілу кампанію із акцій, присвячених неоголошеній війні в Україні.

  Попередній матеріал
  Корупційний скандал у ФІФА: на Німеччину впала тінь через мундіаль 2006 року
  Наступний матеріал
  Бенедисюк: Формування нового суддівського корпусу – зобов’язання ВРЮ
  Теги:
  Loading...