dumskaya.net

У Львові випускатимуть розроблені одеситами протиартилерійські радари для ЗСУ

Виробництвом автоматизованого звукометричного комплексу артилерійської розвідки "Положення-2" розробки одеського підприємства СКБ "Блискавка" займатиметься ДП "Львівський державний завод "Лорта".

Про це повідомляє "Думская" з посиланням на спеціалізоване видання Defense Express.

За інформацією джерела, "Лорта" сьогодні проводить імпортозаміщення низки складових комплексу. Таке заміщення комплектуючих необхідне, оскільки їх виготовляли в кількох країнах колишнього Радянського Союзу, зокрема Росії та Білорусії. Тепер, за рахунок використання оновленої елементної бази, є сподівання на те, що тактико-технічні можливості "Положення-2" будуть трохи поліпшені і дадуть змогу ще більш ефективно виконувати поставлені перед комплексом завдання.

Розробку розвідувального автоматизованого звукометричного комплексу "Положення-2" одеське конструкторське бюро почало ще в 1995 році, а завершило в грудні 2012-го. За інформацією "Думская", Міноборони так і не заплатило за "Положення-2", хоча комплекс був прийнятий на озброєння. Підприємство влізло в борги і розпустив співробітників.

dumskaya.net

Сам же комплекс не має аналогів на пострадянському просторі та є конкурентоздатним у світі. Аудіоінформація, що надходить через звукоприймачі "Положення", обробляється комп'ютером, який видає координати стріляючої артилерії супротивника, а також точок розривів снарядів і мін, випущених українськими військовими. Всі дані передаються по шифрованих каналах зв'язку і відображаються в онлайн-режимі на екрані оператора і цифровому планшеті артилерійського командира. Максимальна дальність, на якій комплекс "чує" противника, - 35 км. Коригувати вогонь своїх він може на відстані до 15 км.

Як повідомляв 5.ua, 23 липня 2015 року у Пентагоні заявили, що готові поставити Україні потужний радар з радіусом дії до 50 км, щоб допомогти їй у боротьбі з артилерією, яку використовують проросійські сепаратисти. Але 18 серпня стало відомо, що, попри готовність радарів до відправлення, адміністрація Обами продовжує відкладати прийняття відповідного рішення.

Попередній матеріал
Акція економічної блокади Криму є безстроковою - Меджліс
Наступний матеріал
Прес-центр АТО: бойовики відкрили вогонь з гранатомету по опорному пункту бійців поблизу Зайцевого
Теги:
Loading...