орден 5.ua

У Києві вручили 25 орденів "Народний герой України"

У Києві вручили 25 нагород військовослужбовцям та цивільним, які виявили себе в АТО. Орден у вигляді срібного тризуба придумали волонтери Андрій Боєчко та Дмитро Щербаков, назвавши його "Народний герой України". Визначити гідних запропонували користувачам соцмереж.

На ініціативу відгукнулися майже мільйон українців. Окрім пропозицій з прізвищами героїв, люди  надсилали для ордена й срібло, з якого вироблена відзнака.

"Дуже багато надходило кандидатів, достойних безперечно. Ми розуміли, що не можемо нагородити одразу усіх, й водночас не можемо віттягувати цей процес - треба з чогось починати", - розповів волонтер Георгій Тука.

Спершу нагороджують родичів українських військовослужбовців, котрі боронили країну і загинули на Донбасі. За сина отримує відзнаку мати віськовослужбовця 90 аеромобільного батальйону Ігоря Брановицького, кулеметника, який боронив Донецьке летовище і загинув у полоні бойовиків. "Ми говорили про те, чи варто це робити? А Ігор сказав: мама, якщо кожен з нас залишиться вдома - то хто нас захищатиме? Якщо не ми, то хто?" - згадує слова сина жінка.

Далі нагороджують бійців, які повернулися з передової. Вони обпечені вогнем, після контузій і досі на милицях. Проте незламні та усміхнені, у супроводі рідних і коханих. "Я лежав у госпіталі після чергової операції. На телефон приходить смс - я везу вам вечерю. Я зрозумів, що це дівчина, а коли вона зайшла - зрозумів, що це вона, єдина", - розповідає про свою кохану Володимир Шумейко, військовослужбовець батальйону "Донбас" Національної гвардії України.

Срібні тризуби Героїв отримують і волонтери. Медик Ілля Лисенко, відомий серед бійців як "Хотабич", свою відзнаку одразу віддає побратиму Юрію Бондарю. "Чоловік, який брав участь у порятунку мінімум 500, а за нашими підрахунками 800 чоловік, тобто брав участь в евакуації та наданні медичної допомоги - я думаю, цей чоловік гідний звання Герой України", - говорить про побратима "Хотабич".

Ці 25 орденів - лише перші нагороди для героїв. Невдовзі, обіцяють ініціатори відзнаки, вони вручать срібний тризубець ще майже двом сотням військових та волонтерів.

Ігор Грушко, Олена сорокіна, "5 канал"

Попередній матеріал
Відсутність у посланні Президента обговорення Криму означає, що скоро ми цю проблему не вирішимо – експерт
Наступний матеріал
"Динамо" і "Шахтар" сьогодні розіграють національний кубок
Теги:
Loading...