Прес-служба Генштабу ЗСУ

У Генштабі пояснили, що означає заборона бійцям АТО на відкриття вогню

  Генеральний штаб ЗСУ опублікував роз’яснення щодо "режиму тиші" по всій лінії розмежування.

  Відповідне повідомлення з’явилось на сторінці Генерального штабу Збройних сил України у Facebook. "Українські військові дійсно мають наказ не відповідати на провокаційні обстріли бойовиків, але вони не будуть спокійно спостерігати, якщо ворог атакуватиме наші позиції", – запевняють у Генштабі.

  "У разі загрози життю військовослужбовців, вони – як і раніше – мають право відкривати вогонь у відповідь. Рішення про відкриття вогню приймає безпосередній командир, який бачить ситуацію на місці", – зазначено у повідомленні.

  Також у Генштабі дали роз'яснення щодо термінології. "Провокаційні обстріли" – це неприцільний вогонь у бік позицій українських військових, а "загроза життю" – прицільний вогонь та наближення диверсійно-розвідувальних груп до українських позицій.

  Заступник начальника прес-служби Генштабу Влад Волошин надав додаткові пояснення виданню "Українська правда". Він пояснив, що заява про одностороннє припинення вогню свідчить про бажання України мирно врегулювати конфлікт, і викликана тим, "що в першу чергу зараз в АТО досить напружена ситуація, збільшилась кількість саме провокативних обстрілів".

  Раніше повідомлялося, що згідно з розпорядженням начальника Генштабу – Головнокомандувача ЗС України з 00 годин 25 листопада військовослужбовцям ЗС України заборонено відкривати вогонь.

  Попередній матеріал
  Російська ФСБ блокує українські сайти на Донбасі - Стець
  Наступний матеріал
  Український стартап, що робить 3D-пазли з дерева, запустив кампанію зі збору коштів на Kickstarter
  Теги:
  Loading...