фото uapress.info

Турчинов: Силам АТО протистоять підрозділи російської армії, сформовані за моделлю"Ваффен-СС"

  Олександр Турчинов повідомив, що на Донбасі нам протистоять військові підрозділи регулярної армії РФ, сформовані за моделлю "Ваффен-СС".

  Протягом літа 2015 року відбулися кардинальні зміни у характері російської участі у військових діях на Сході України. Збройним Силам України тепер протистоять не змішані російсько-терористичні угрупування, як це було з початку окупації, а структуровані військові підрозділи регулярної армії РФ.

  Про це повідомляє прес-служба РНБО.

  "На окупованій території Донбасу військовим керівництвом РФ завершено створення потужного сухопутного з'єднання, основу якого становлять два армійські корпуси, підготовлені до проведення активних наступальних дій. Керівництво і забезпечення 1-го і 2-го армійських корпусів здійснюється спеціально створеним 12 командуванням резерву Південного округу ЗС РФ. Основні командні і штабні посади у цих армійських корпусах посідають кадрові російські офіцери", - йдеться у повідомленні.

  За словами Турчинова, особливості формування і функціонування 1-го і 2-го армійського корпусів свідчать, що росіяни обрали для їх створення модель, апробовану керівництвом Німеччини під час Другої світової війни і відому як«Ваффен СС». Він нагадав, що у складі СС були створені спеціальні ваффен-дивізії, які складались з іноземців-добровольців і формувались, як правило, за етнічною чи релігійною ознакою. Командний склад цих ваффен-дивізій складали німецькі кадрові офіцери СС, а добровольців з окупованих країн брали в якості гарматного м‘яса рядовими, або на найнижчі військові посади. Саме цей досвід побудови військових частин для ведення бойових дій на Сході України взяв на озброєння Генштаб Збройних сил Росії.

  Рядовий склад корпусів складається до 40% з мешканців окупованої території Донецької та Луганської областей, а також із контрактників та найманців із Росії, які набули бойового досвіду під час військових дій на Сході України та в гарячих точках РФ. Штатна чисельність двох корпусів до 35 тисяч чоловік. Додатково на окупованій території знаходиться військовий резерв у складі 21 тактичної групи ЗС Російської Федерації (15 батальйонних, 6 ротних) чисельністю понад 9 тисяч чоловік. 

  Попередній матеріал
  Уздовж українського кордону зафіксовані польоти російських винищувачів та безпілотників
  Наступний матеріал
  З ворожої неволі звільнили українського добровольця "Сема" – батальйон "Донбас"
  Теги:
  Loading...