5 канал

Тарасюк: Мінські домовленості не є міжнародно-правовим документом, який покладає на сторони зобов'язання

Мінські домовленості не є міжнародно-правовим документом, який покладає на сторони певні зобов'язання.

Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив народний депутат від "Батьківщини" Борис Тарасюк.

"Що стосується паризької зустрічі, у мене неоднозначне відчуття до всього того, що відбувалося у Парижі і навколо Парижа. По-перше, ми не маємо ніякого документального підтвердження того, про що домовленість була досягнута в Парижі. Тобто ми можемо покладатися на висловлювання лише Ангели Меркель, Олланда, частково на висловлювання нашого Президента, але ми не знаємо яку позицію і яку оцінку дає президент Путін", - зазначив він.

Тарасюк наголосив, що Мінські домовленості не є міжнародно-правовим документом, який покладає на сторони певні зобов'язання.  "Хочу привернути увагу, що як юрист-міжнародник, Мінські домовленості тому й називаються домовленостями, що це не є угода. З юридичної точки зору, це не є міжнародно-правовий документ, який покладає зобов'язання", - сказав нардеп.

За його словами, можна "закріпити досягнуті домовленості міжнародно-правовим документом або документом, який би покладав юридичні зобов'язання на сторони". "Такого документа не було. В 1994 році Росія пішла на це. (Будапештський меморандум - 5.ua)", - додав він.  

Нагадаємо, 2 жовтня ввечері у Франції завершилася чергова зустріч голів держав-учасників "нормандської четвірки". Зазначимо, спочатку глави України, Німеччини, Франції та Росії півгодини говорили віч-на-віч, потому консультації перейшли до обговорення у розширеному складі делегацій. Зокрема, з української сторони долучився міністр закордонних справ Павло Клімкін та начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко. 

За результатами переговорів Ангела Меркель і Франсуа Олланд дали прес-конференцію. На вказаній прес-конференції не було Петра Порошенка і Володимира Путіна.

Попередній матеріал
У вівторок бойовики оголосять про скасування псевдовиборів на Донбасі – Порошенко
Наступний матеріал
У США пілот літака помер під час польоту
Теги:
Loading...