president.gov.ua

Сьогодні розпочинається процес відведення легкого озброєння на Донбасі

  Процес відведення озброєння калібром менше 100 мм триватиме поетапно протягом 41 доби.

  Про це напередодні, 2 жовтня, після зустрічі Нормандської четвірки у Парижі заявив Президент Петро Порошенко.Він сказав, що зброя відводитиметься поетапно – протягом 41-ї доби.

  Глава української держави також зазначив, що лідери Франції, Німеччини та Росії підтримали проведення виборів у Донецькій та Луганській областях за українським законодавством і за спостереження ОБСЄ. Бойовики ж не будуть проводити псевдовибори, як планували раніше.

  Учасники зустрічі також погодилися, що ОБСЄ повинна мати безперешкодний доступ до всіх окупованих територій, включно з українсько-російським кордоном.

  "Із сьогоднішнього дня кожен випадок недопуску інспекції ОБСЄ або в місця зберігання, або до кордону буде предметом конкретного кризового засідання і відповідно більш швидкого і ефективного реагування. Я думаю, що це буде значно більш ефективно забезпечувати процедуру відведення. Для ефективного виконання своїх функцій прийнято рішення збільшення чисельності ОБСЄ. Ми домовилися, що під егідою ОБСЄ ми починаємо процедуру розмінування з люб'язною допомогою Німеччини і Франці", - сказав Петро Порошенко. 

  Як писав 5.ua, учора, 2 жовтня, президент Франції Франсуа Олланд повідомив про досягнення домовленостей у "нормандському форматі" щодо відводу від лінії зіткнення легкого озброєння, починаючи від 3 жовтня.

  Попередній матеріал
  Українським військам вже визначені маршрути відведення озброєння на Донбасі – Ткачук
  Наступний матеріал
  Майже 49 тисяч правоохоронців отримали статус учасника бойових дій
  Теги:
  Loading...