Радіо Свобода

Рубан звинуватив Медведчука у замороженні обміну військовополоненими

  Кум Путіна замикає переговорний процес на собі і умисно затягує визволення українських воїнів.

  На початку травня в рамках тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту в Донбасі була створена робоча підгрупа з гуманітарних питань, яка займається обміном полоненими. Незважаючи на це, реалізувати принцип обміну "всіх на всіх", прописаний в Мінських угодах, поки не вдається, передає "Радіо Свобода".

  Обмін полоненими, який наприкінці минулого і на початку цього року відбувався дуже активно, зараз практично припинений. Виняток становить звільнення командира батальйону української армії Олега Кузьміних, який потрапив до неволі чотири місяці тому під час боїв за Донецький аеропорт. Керівник Центру звільнення полонених громадської організації "Офіцерський корпус" Володимир Рубан, який допоміг повернутися додому більше трьомстам українським військовослужбовцям завдяки зв'язкам з польовими командирами в Донбасі, пояснив, чому в останні місяці процес обміну істотно сповільнився.

  За його даними у ворожому полоні досі перебуває до 400 українських воїнів, ці дані підтверджує СБУ і розвідка. Військовополонених періодично вивозять на суміжну територію, в Російську Федерацію – в першу чергу, для допитів старшого офіцерського складу. "Є й непідтверджені чутки про те, що полонених вивозять в республіки Кавказу", – зазначив Рубан.

  Він зазначив: для виконання Мінських угод була створена робоча підгрупа, її ще називають профільною комісією, щодо обміну полоненими, однак Центр звільнення полонених громадської організації "Офіцерський корпус" продовжує працювати окремо. Рубан пояснив: "Ми відчуваємо ревнощі з боку Віктора Медведчука, який не бажає залучати когось у переговорний процес. І якщо спочатку я вітав призначення Медведчука (спецпредставником України з гуманітарних питань у контактній групі – Ред.), то зараз розчарований".

  "Раніше мені здавалося, що навіть не як патріот, а як людина Медведчук сприятиме звільненню полонених, адже ми знаємо про його родинні зв'язки з Володимиром Путіним, вони куми, Путін хрестив його дітей. Мені уявлялося, що достатньо буде одного його дзвінка, щоб вплинути на донецьку сторону і відпустити всіх військовополонених. Насправді ж цей процес настільки затягнувся, що ми маємо право пред'явити претензії (Медведчуку – Ред.) щодо умисного затягування цього процесу", – заявив офіцер.

  Попередній матеріал
  Через корупційний скандал у ФІФА відсторонили від роботи 11 чиновників
  Наступний матеріал
  З міліції за рік звільнені 24 тис. співробітників - голова МВС
  Теги:
  Loading...
  "Правий сектор" намагається виміняти затриманого терориста на свого полоненого бійця

  "Правий сектор" намагається виміняти затриманого терориста на свого полоненого бійця

  Звільнений з полону комбат Олег Кузьміних прибув додому в Житомир

  Звільнений з полону комбат Олег Кузьміних прибув додому в Житомир

  "Правий сектор" захопив у полон командира підрозділу бойовиків з "ДНР"

  "Правий сектор" захопив у полон командира підрозділу бойовиків з "ДНР"

  З полону бойовиків звільнено військовослужбовця батальйону "Айдар" Юрія Костенка

  З полону бойовиків звільнено військовослужбовця батальйону "Айдар" Юрія Костенка