Фото "Дождь"

Російський виробник мобільних крематоріїв запевняє, що не спалює "вантаж-200"

  Таке повідомлення з’явилось на сайті петербурзького підприємства поряд з рекламою мобільних крематоріїв.

  На офіційному сайті петербурзької компанії "Турмалін" з'явилося повідомлення, де уточнюється, що підприємство не займається знищенням тіл загиблих військовослужбовців, передає телеканал "Дождь".

  Таке доповнення з'явилася в розділі "Інсеніратори ІН-50" (це установки для знешкодження та утилізації відходів) у пункті "мобільні крематорії". Мобільні крематорії, згідно сайту компанії, можуть встановлюватися на вантажівки, а також поїзди та баржі. В якості ілюстрації приводяться фотографії вантажівки, в кузові якого встановлена ​​піч.

  В описі про пересувні крематорії сказано: "Не призначені для використання в ритуальних цілях і знищення "вантажу-200"". Однак кеш пошуковиків показує, що ще недавно на сайті цієї приписки не було – зазначає "Дождь".

  У прес-службі компанії журналістам розповіли, що дана приписка була зроблена після того, як з'явилася інформація про використання мобільних крематоріїв цієї фірми в Донбасі. "Ця тема з недавніх пір досить сильно турбує. Нам починають дзвонити, питати і нам довелося виділити, що дана установка не призначена для такого виду діяльності, щоб нам не дзвонили і не задавали подібні питання. Ми помітили, що журналіст Олена Васильєва у своєму Facebook, здається, в березні або квітні, написала про використання мобільних крематоріїв в Донбасі. Після цього на нас звалився шквал дзвінків і ми додали таку приписку", – розповіли в прес-службі.

  Раніше в інтерв'ю виданню "Гордон" правозахисниця Олена Васильєва розповіла, що на території Донбасу масово використовуються мобільні крематорії. А 26 травня на сайті агенції Bloomberg був опублікований матеріал, в якому йдеться, що то Росія нібито використовує мобільні крематорії, щоб приховати масштаб своїх втрат в Донбасі. У публікації сказано, що, за словами пов’язаного із збройними силами політика Мака Торнберрі, мобільні крематорії на території сходу України дійсно існують – докази їх існування він бачив в американських та українських джерелах.

  Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков обережно висловив свої особисті сумніви у правдивості такої інформації та у "адекватності" її поширювачів: "Я, чесно кажучи, сумніваюся в достовірності цих заяв. Подібні твердження, звичайно, викликають сумніви в адекватності тих, хто їх опублікував, я вже не кажу про тих, хто їх потенційно міг зробити.

  Фото "Дождь"
  Фото "Дождь"
  Попередній матеріал
  СБУ затримала екс-очільника Станично-Луганської райради, що сприяв "референдуму" терористів
  Наступний матеріал
  Податківці затримали три судна і вилучили контрабанди на 20 млн грн
  Теги:
  Loading...