topnews24.ru

Російський призовник не захотів воювати на Донбасі та подав на РФ позов до Євросуду

  Призовник відмовляється йти до війська через війну на Донбасі, і просить захистити його право на альтернативну цивільну службу.

  Як стало відомо виданню "Коммерсант", в Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) подана скарга російського призовника, що вимагає надати йому право пройти альтернативну цивільну службу замість перебування у збройних силах РФ. Випадок Сергія Холкіна, який відмовився йти в армію через конфлікт на сході України, унікальний тим, що громадянин РФ вперше звертається до Страсбурга зі скаргою на порушення його права на свободу переконань у зв'язку з відмовою направити на цивільну. При цьому в Росії Холкіну загрожує кримінальне переслідування за "ухилення від військової служби".

  Скарга "Холкін проти Росії" подана в ЄСПЛ співробітниками правозахисної організації "Солдатські матері Санкт-Петербурга" в Міжнародний день призовника 15 травня. Як розповів журналістам представник організації Олександр Передрук, подібна скарга до Страсбурга подається вперше: "Вона унікальна тим, що призовник, якому відмовили у виборі АГС, може зіткнутися зараз з призовом до армії і змушений буде взяти в руки зброю. Держава не визнає у нього антивоєнних переконань і продовжує слати повістки".

  Як стало відомо "Коммерсанту" в лютому, організація "Солдатські матері Санкт-Петербурга" звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Елі Памфілової з проханням перевірити скарги військовослужбовців-строковиків на примус до укладання контрактів. Правозахисники відзначили різкий сплеск подібних звернень, оскільки солдатів під різними приводами змушують укласти контракт, щоб потім відправити "на навчання" в Ростовську область

  За конституцією РФ право на заміну військової служби альтернативною мають громадяни, чиє віросповідання або переконання не дозволяють брати в руки зброю, а також представники корінних і нечисленних народів, котрі займаються традиційними промислами. Відповідні положення закріплені ст. 59 конституції і законом "Про альтернативну цивільну службу".

  Згідно з матеріалами, наданими ЄСПЛ, житель Мурманська Сергій Холкін прийняв рішення домагатися права на альтернативну службу ще у вересні 2014 року. Приводом для відмови від військової служби, стверджує сам Холкін, послужили події на сході України. У військовому комісаріаті Мурманська спеціально скликана комісія вирішила, що його пацифістські погляди не суперечать військовій службі, так як "не є достатньо міцними". До такого ж висновку прийшли і мурманських суди різних інстанцій. Як йдеться у скарзі, ці дії російської влади заявник вважає порушенням ст. 9 Європейської конвенції про права людини, яка гарантує право на свободу поглядів.

  Практика розгляду Страсбургом аналогічних скарг громадян інших країн показує, що у призовника Холкіна є чималі шанси виграти розгляд.

   

  Попередній матеріал
  Учора під Попасною загинув один із керівників львівської ГО "Варта-1"
  Наступний матеріал
  На Донеччині триває бій – прикордонники виявили російських диверсантів
  Теги:
  Loading...
  У серпні минулого року в Україні загинули 220 російських солдатів - доповідь Нємцова

  У серпні минулого року в Україні загинули 220 російських солдатів - доповідь Нємцова

  Російські солдати тікають з армії - ЗМІ

  Російські солдати тікають з армії - ЗМІ

  Сталін у 1942-му році відмінив солдатські медальйони, через це більшість загиблих на фронті невідомі - історик

  Сталін у 1942-му році відмінив солдатські медальйони, через це більшість загиблих на фронті невідомі - історик

  На Донбасі з початку року знищено майже 7 тисяч російських солдатів та найманців

  На Донбасі з початку року знищено майже 7 тисяч російських солдатів та найманців