Про це в інтерв'ю Сolta заявила російський політолог, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Московського Центру Карнегі Лілія Шевцова, передає Inforesist.
"Київ вийшов з мінської пастки цілком передбачувано. Київ заявив: ми готові надати сепаратистам "особливий статус" і самоврядування, але – тільки після виборів за українськими законами і під наглядом ОБСЄ та інших моніторщиків, а також після виведення з території Донбасу усіх збройних формувань. А поки оголошуємо ці території "тимчасово окупованими". Все це і стало кінцем Мінська-2", – вважає екперт.
На її думку, тепер цікавою буде реакція західних гарантів угод на нинішню ситуацію з місцевими виборами.
Шевцова зазначила: "Київ не погодився бути державою"на повідку". І це цілком природна реакція. Тепер виникає питання: як довго продовжуватиметься загальна мантра про те, що мир в Україні залежить від дотримання Мінських угод, коли вони перестали існувати? І як на цю ситуацію прореагує Захід і насамперед Меркель – гарант Мінська-2?".
Загалом ситуацію після Майдану експерт описала так: "Україна виявилася втягнутою у війну, а значить все ще бореться за виживання і право на повноцінну, а не бастардну державність. Але війна, безсумнівно, прискорила процес формування української національної ідентичності, яка ґрунтована на прагненні вирватися з Росії та приєднатися до Європи. Прибалтика теж сформувала свою ідентичність і нову державність за рахунок відриву від Радянського Союзу", – зазначила вона.