112.ua

Російські терористи обстріляли окуповане ними селище для "картинки" - СЦКК

  Українські спостерігачі повідомили ОБСЄ про те, що російські бойовики створили "картинку" обстрілів у селищі Зайцеве для "своїх" журналістів.

  На Донеччині тривають провокації та поширення неправдивої інформації з боку російських терористів, повідомляє українська сторона Спільного центру з координації та контролю. За даними вітчизняних спостерігачів, сьогодні, 18 серпня, з 11:30 до 11:50 на Артемівському напрямку російські бойовики обстріляли позиції ЗС України на околицях селища Зайцеве. Вогонь вівся з міномету калібру 82 мм, встановленого на переобладнаному для цього сміттєвозі. Крім того на позиціях незаконних збройних формувань українські спостерігачі помітили особу з відеокамерою, яка здійснювала зйомку. "Усвідомлюючи замовний та провокативний характер цього обстрілу, українські військовослужбовці вогонь у відповідь не відкривали", – підкреслено у повідомленні.

  Коли бойовики зрозуміли, що вогонь у відповідь відкриватися не буде, бойовики перенесли вогонь на окуповану ними частину селища Зайцеве. Внаслідок обстрілу загорівся будинок біля місцевої школи. "Переконавшись у тому, що необхідну для інформаційної провокації "картинку" створити вдалося, керований проросійськими найманцями "сміттєвоз" зник в напрямку контрольованої терористами Горлівки. Через короткий проміжок часу на місце обстрілу прибули особи з фото-, відеокамерами, а також декілька легкових машин білого кольору, схожих на машини, якими користуються представники міжнародних організацій", – розповіли у СЦКК.

  Українська сторона Спільного центру з питань координації та припинення вогню негайно повідомила про провокацію представників РФ у СЦКК та представників СММ ОБСЄ. Керівник української сторони СЦКК генерал-майор Борис Кременецький з цього приводу заявив: "Ми розцінюємо ці дії бойовиків не лише як чергову спробу дискредитації підрозділів Збройних Сил України. Навмисний мінометний обстріл сепаратистами контрольованої ними території продемонстрував намір викликати невдоволення серед місцевого населення. При цьому російська пропагандистська машина намагатиметься перекласти на українських військових провину за загострення соціальної обстановки в регіоні. Саме з цією метою до місця провокації і прибули представники так званих "мас-медіа". Уся відповідальність за негативні наслідки подібних провокацій, без сумніву, покладається на ватажків незаконних збройних формувань та їх кураторів".

  Нагадаємо, загалом протягом попередньої доби ворог відкривав вогонь 86 разів.

  Попередній матеріал
  Україна отримала від США польовий госпіталь вартістю $7,6 млн
  Наступний матеріал
  Червоний Хрест доставив у Сартану матеріали для захисту пошкоджених будинків від дощу
  Теги:
  Loading...