Facebook / Прес-центр АТО

Росія щомісяця перераховує "ДНР" 2,5 млрд рублів - Bloomberg

  У "центрального банку ДНР" є тисячі працівників і банкоматів, але немає власної валюти і процентних ставок.

  У керівництві так званої "ДНР" запевнили видання Bloomberg, що "республіка" на плаву завдяки грошам із Росії. Дві людини в адміністрації заколотників повідомили, що Росія щомісяця надає терористам 25 млрд рублів ($37 млн) лише на виплату пенсій населенню окупованих теренів. Джерела відмовилися назватись, оскільки обґрунтовано побоювались за свою безпеку.

  У банку терористів запевнили, що спад у російській економіці по них не вдарив. При цьому рубль впав більш ніж на 40 відсотків протягом минулого року, ціни на нафту вдвічі, а Росія прогнозує скорочення ВВП на цілих 4,4 відсотків цього року. Кошти надходять обхідним шляхом через фіктивні структури на окупованих Росією землях північної Грузії (Південна Осетія).

  Попри це, "Центральний банк" так званої "ДНР" налічує близько 2 тис. працівників. Як зазначає Bloomberg, це приблизно три чверті від кількості працівників Європейського центрального банку у Франкфурті. Російські товари ввозяться до окупованих районів місцевими підприємцями, які в даний час мають 14 тис. рахунків у "ЦБ ДНР". Вони дозволяють імпортерам платити постачальникам з РФ через російські кредитні спілки або через банк в окупованій Південній Осетії.

  При цьому Кремль неодноразово заперечував свою причетність до конфлікту в Україні. Речник Путіна Дмитро Пєсков запевнив, що не знає про будь-які конкретні платежі, але додав, що "Росія з самого початку була і буде продовжувати надавати гуманітарну допомогу" терористичним анклавам.

  Bloomberg зазначає: індустріальна і видобувна економіка регіону зруйнована, тому терористичні "республіки" повністю залежать від російської фінансової допомоги. Бойовики намагаються збирати податки з місцевих підприємців, змушуючи їх відкривати рахунки в "центральному банку", щоб платити постачальникам. Влітку тут були встановлені курси валют, але вони спрямовані на те, щоб платити в рублях менше, ніж у гривні, і витіснити з регіону українську валюту, зізнаються чиновники "ДНР". Достовірної статистики на окупованих територіях немає, однак "секретар ради безпеки" самопроголошеної "ДНР" Олександр Ходаковський повідомив Bloomberg , що ціни у республіці зросли аж утричі порівняно з довоєнним періодом.

  Попередній матеріал
  Згуладзе увійшла до створеної у парламенті робочої групи для боротьби з корупцією
  Наступний матеріал
  У Києві збільшать кількість громадського транспорту перед матчем Ліги чемпіонів
  Теги:
  Loading...