5 канал

Росія почала підготовку до збройної агресії проти України одразу після розпаду СРСР

  Протягом всіх наступних років спроби Російської Федерації відновлення територіальних претензій до України не припинялися

  Про це заявив на засіданні Комітету з питань нацбезпеки й оборони, на якому було оприлюднено стенограму РНБО від 28 лютого 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим), представник Головного управління розвідки Міноборони Вадим Скібіцький.

  "Збройна агресія Росії проти України була заздалегідь спланованою та ретельно підготовленою операцією. Фактично її підготовка розпочалась одразу після розпаду Радянського Союзу", - сказав він.

  Скібіцький додав: "21 травня 1992 року Верховна Рада РФ ввела в дію постанову, у якій Акт передачі Кримської області до складу УРСР був визнаний антиконституційним. Крім того, 9 липня 1993 року було ухвалено постанову, яка затверджувала російський федеральний статус міста Севастополя".

  Водночас представник ГУР наголосив, що протягом всіх наступних років спроби РФ з відновлення територіальних претензій до України не припинялися.

  Раніше Вадим Скібіцький заявив, що жертвами агресії РФ проти України стали близько 6,8 тис. українців, понад 17 тис. зазнали поранень.

  Попередній матеріал
  Єврокомісія та ЮНЕСКО підготують для туристів "культурні маршрути"
  Наступний матеріал
  Помер легендарний британський льотчик Ерік Браун
  Теги:
  Loading...

  Міністри оборони Швеції та Литви засудили агресію Росії щодо України

  Порошенко: В Україні немає громадянської війни, є агресія Росії

  Військова прокуратура збирає докази російської агресії на Сході України для міжнародних організацій

  Від початку російської агресії на Донеччині загинуло 49 дітей

  Порошенко: Україна розраховує на підтримку Німеччини щодо протидії російській агресії

  5 канал - трансляція наживо