5.ua

Рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийнято в березні - Турчинов

  Якщо набереться достатня кількості контрактників, терміни чергової мобілізації можуть бути перенесені. Демобілізація ж відбудеться точно у встановлені терміни

  Якщо кількість контрактників зростатиме в достатній мірі, можливу мобілізацію залишать як резерв на випадок активізації агресії з боку Росії. Про це секретар РНБО Олександр Турчинов зазначив в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна"

  Водночас Турчинов пообіцяв, що демобілізація відбудеться у точно встановлені терміни. Але коли саме, не уточнив. 

  Турчинов повідомив, що рішення про чергову хвилю мобілізації буде прийнято в березні, але в разі достатньої кількості контрактників терміни можуть бути перенесені.

  "Для нас дуже важливо мати сильну боєздатну армію, готову перемагати. І, безумовно, основна частина цієї армії повинна воювати на професійній основі. Чим вище саме професійна складова, тим ефективніше діють війська. Це - аксіома, і я думаю, що ніхто з цим сперечатися не буде ", - наголосив Турчинов.

  За словами Турчинова, для того щоб посилити професійну складову в армії, не дивлячись на всі економічні проблеми, українська влада пішла на значне збільшення оборонного бюджету в 2016 році. "Мінімум 7 тис. - це контрактник, який потрапляє на позицію рядового солдата. Це той мінімум, який в ЗСУ і Нацгвардії повинні отримувати ті, хто підписує контракт. А ті, хто служить в зоні проведення АТО, хто бере участь у бойових діях, повинні отримувати ще й додаткові надбавки ", - підкреслив він.

  За його словами, саме такі кроки привели до того, що різко збільшилася кількість бажаючих підписати контракт.

  "У нас березень є контрольним місяцем для прийняття рішення по мобілізації. Якщо ми побачимо, що зростання числа контрактників відбувається в достатній мірі, щоб забезпечити на необхідному рівні чисельність нашої армії, то ми будемо не поспішати з мобілізацією і тримати її як резерв на випадок активізації агресії з боку РФ", - пояснив секретар РНБО.

  Турчинов також нагадав про те, що ще одним резервом є призов на строкову службу в армію. Водночас він запевнив, що демобілізація відбудеться точно у встановлені терміни. "Наше завдання, щоб більшість демобілізованих бійців замінили професіонали, тим самим посилюючи, а не зменшуючи бойовий потенціал нашої армії", - підсумував секретар РНБО.

  Як повідомляв 5.ua, 1 березня 2016 року в Міноборони заявили, що за останній тиждень стати контрактниками забажали ще 1200 осіб.

  Попередній матеріал
  За минулу добу бойовики 62 рази обстріляли українські позиції, дедалі частіше гатять із мінометів - штаб АТО
  Наступний матеріал
  ООН запровадила нові жорсткі санкції проти Північної Кореї
  Теги:
  Loading...

  Полторак розповів про масштаби можливої сьомої хвилі мобілізації

  Президент: Професійність української армії зросте, а потреба у мобілізації скоротиться

  У Туреччині не відбувається ніякої мобілізації, все спокійно – політолог

  Рішення про нову хвилю мобілізації поки немає - Порошенко

  Муженко: Демобілізація з лав ЗСУ відбудеться наприкінці березня - на початку квітня

  Сьома хвиля мобілізації таки буде - Генштаб