5.ua

Рік військового конфлікту означає 10 років подальшого розмінування території – Селезньов

Україні вкрай важливо активно розпочати розмінування території Донбасу

Наразі вже визначені пріоритетні ділянки, де має відбутися розмінування. Про це в середу, 2 березня, в ефірі "5 каналу" заявив начальник прес-служби Генерального штабу Збройних сил України Владислав Селезньов.

"На сьогодні визначено 12 ділянок уздовж лінії розмежування сторін, де в першу чергу мають відбуватися процеси розмінування. До них входять у тому числі й пункти перетину лінії розмежування, а також ділянки, через які проходять інженерні комунікації – мова йде про інженерні мережі електро-, водо- й газопостачання. Для того щоб на ці ділянки мали можливість потрапити представники ремонтних служб, саме там в першу чергу буде проводитися процедура розмінування", - розповів речник.

Селезньов наголосив, що період розмінування території після військових конфліктів є доволі тривалим.

"За дослідженнями всесвітньо відомого Женевського центру розмінування, кожен рік військового конфлікту – це означає в подальшому 10 років проведення заходів із розмінування території. Неважко підрахувати, що Україна, яка перебуває у стані військового конфлікту протягом двох років, вже наражається на те, що найближчі два десятки років ми будемо проводити процеси з розмінування території", - наголосив він. 

Нагадаємо, сьогодні Тристороння контактна група у Мінську підписала документ про заборону навчань вздовж лінії розмежування сторін. Угода, яка набирає чинності 4 березня 2016 року, передбачає припинення навчань із бойовою стрільбою вздовж 30-кілометрової зони по лінії зіткнення.  

Попередній матеріал
Сімферопольський "суд" постановив оштрафувати кримського татарина за фото з українським прапором
Наступний матеріал
УЄФА припинив співпрацю з Росією у сфері боротьби з допінгом
Теги:
Loading...

Канада передала ЗСУ трьох роботів-розмінувальників

Розмінувальники НАТО провели навчальний курс для особового складу СБУ

Навесні розпочнеться масштабний процес розмінування на Донеччині - Геращенко