реабілітовані бійці АТО з Литви (Дніпропетровськ) 5.ua

Реабілітації після посттравматичного синдрому і синдрому після поранення в Україні майже не існує – експерт

Реабілітації після посттравматичного синдрому немає, і він перетворюється на масову проблему серед ветеранів АТО.

Про це в ході телемарафону "Україна понад усе" на "5 каналі" заявив Євген Степаненко, заступник начальника штабу першого добровольчого шпиталю ім. Миколи Пирогова.

"У нас є два важливі питання, що торкаються реабілітації поранених, які поки що невирішуються. По-перше, це посттравматичний синдром, ця проблема є, вона нас накриває і вона накриє нас дуже скоро. По-друге, це реабілітація власне після поранень. Дуже важко людині, яка потрапляє в свій район, містечко, село, займатися реабілітацією, немає такої бази в районних лікарнях", - каже експерт.

За його словами, велика прогалина є і в питанні психологічної реабілітації – психологів не вистачить на всіх учасників бойових дій. Не кажучи вже про мирних мешканців.

"Після Дебальцевого ми створили з жінкою фонд, запросили датського психолога, і по її методі, за якою готують психологів для країн НАТО. Ми готуємо бійців АТО, які стануть тренерами, які працюватимуть в галузі психологічної реабілітації. Зараз дуже багато людей постраждали від бойових дій, і які б ініціативи не виникали, їх буде недостатньо. Тож чим більше їх буде – тим краще", - твердить Степаненко.

Попередній матеріал
140 вінницьких правоохоронців повернулися із зони АТО
Наступний матеріал
ДСНС повідомляє про 8 торф'яних пожеж на Київщині (список)
Теги:
Loading...

14 військовослужбовців та двоє волонтерів вирушили на реабілітацію до Словаччини

США поділиться з Україною досвідом з психологічної реабілітації бійців - Міноборони

В Ірпіні відкрито Центр психофізичної реабілітації для бійців АТО